۵ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۷

۱۵۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مربی بهداشت هستند

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: از مجموع نفرات پذیرفته شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ۱۵۰ مربی بهداشت در بخش سلامت به کار گرفته خواهند شد./ اکنون ۶ هزار نیروی مراقب سلامت در مدارس کشور داریم؛ ضمن اینکه در مناطق شهری به ازای هر ۷۵۰ دانش‌آموز یک مراقب بهداشت وجود دارد که ۳۰ ساعت در هفته به مدارس مختلف می‌روند.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تغذیه سالم و امنیت غذایی دانش‌آموزان اظهار داشت: به تمام مدارس دستورالعملی را در خصوص بوفه‌ها ارسال کردیم تا شرایط و ضوابط را رعایت کنند.

وی افزود: از حدود ۳۵ هزار مدرسه کشور که بوفه دارند، ۹۹ درصد بوفه‌ها دستورالعمل ارسالی را رعایت کردند؛ از طرفی کار اجرایی بوفه‌های مدارس هم سازمان دانش‌آموزی سپرده شده است و موضوع محتوایی آن با بخش تربیت بدنی  سلامت وزارت آموزش و پرورش است.

حمیدی با بیان اینکه طرح وارنیش و فلوراید تراپی در سال ۹۴ برای ۸۰ درصد مدارس ابتدایی انجام شد، خاطرنشان کرد: موضوع سلامت دانش‌آموزان از مباحث مورد اهمیت وزارت آموزش و پرورش است که فعالیت‌های مختلفی در این باره انجام می‌شود.

وی افزود: طرح یونیت سیار دندانپزشکی را با وزارت بهداشت در قالب طرح تحول سلامت در حال انجام داریم که این طرح هنوز فراگیر نشده است، زیرا حداقل ۷۵۰ منطقه آموزشی در سراسر کشور وجود دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توجه بیشتر به دانش‌آموزان دختر در مدارس کشور، عنوان کرد: قرص آهن یاری و قرص ویتامین دی «D» نیز در طول سال تحصیلی به دختران دانش‌آموز دوره متوسطه داده می‌شود.

وی اضافه کرد: در بخش بهداشت و سلامت مدارس شبانه روزی فعالیت‌هایی را در حال اجرا داریم و تهیه شناسنامه سلامت دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان را با همکاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیگیری می‌کنیم.

حمیدی با اشاره به تعداد نیروهای بخش سلامت در آموزش و پرورش اظهار کرد: از مجموع نفرات پذیرفته شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ۱۵۰ مربی بهداشت در بخش سلامت به کار گرفته خواهند شد.

وی افزود: اکنون ۶ هزار نیروی مراقب سلامت در مدارس کشور داریم؛ ضمن اینکه در مناطق شهری به ازای هر ۷۵۰ دانش‌آموز یک مراقب بهداشت وجود دارد که ۳۰ ساعت در هفته به مدارس مختلف می‌روند.

منبع: فارس

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: