۲ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۴

آیت الله مظاهری: مردم جامعه اسلامی باید مرفه باشند

آیت الله مظاهری از مراجع تقلید در اصفهان گفت: دین اسلام موافق زندگی مرفه است و مردم جامعه اسلامی باید در رفاه اقتصادی و آرامش باشند.

به گزارش عیارآنلاین ،آیت الله حسین مظاهری در درس اخلاق خود در مسجد حکیم اصفهان افزود: دین اسلام موافق زندگی مردم در شرایط سخت نیست و همواره با ارائه دستورات کامل، مژده رفاه و آسایش مردم را داده است.
وی بیان کرد: اجرای دستورات اقتصادی اسلامی در جامعه موجب رفاه و‌ آسایش مردم و دوری از تنگناهای اقتصادی می شود و اگر این دستورات اجرایی نشود آنگاه مشکلات اقتصادی مانند تضاد طبقاتی، فساد و سختی در معیشت نیز ایجاد می شود.
رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه رفاه و آسایش متفاوت با تجمل گرایی است، تصریح کرد: رفاه و‌ آسایش نباید تبدیل به تجمل گرایی، اسراف و زیاده روی شود بلکه باید در حد معمول مصرف و هزینه انجام گیرد.
وی شرایط سخت ازدواج را از پیامدهای تجمل گرایی دانست و گفت: تجمل گرایی باعث شده است تا جوانان به آسانی قادر به ازدواج نباشند.
این مرجع تقلید، نیاز به مسکن انفرادی و جداگانه را از نمونه سختگیری ها در امر ازدواج جوانان توصیف کرد.
آیت الله مظاهری با بیان اینکه خانواده ها در باره مسکن شخصی سختگیری می کنند، افزود: در گذشته زندگی مشترک زوج های جوان همراه با خانواده ها مانعی برای ازدواج نبود اما امروز این موضوع یک چالش است و سن ازداج را افزایش داده است.
وی اضافه کرد: افزایش سن ازدواج و کاهش این سنت حسنه سبب بروز فساد اخلاقی در جامعه شده است و این فساد اخلاقی پیامدهای بدی در جامعه بدنبال خواهد داشت.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: