درمان ناباروری در مرکز جهاد دانشگاهی خوزستان/ زوجها نیازی نیست به دیگر استانها بروند

دکتر قدرت الله شاکری نژاد رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : با وجود این مرکز ، زوج ها برای درمان ناباروری می توانند بحث درمان خود را در همین استان ادامه دهند.

به گزارش عیارآنلاین ،وی افزود: مردم باید به مرکز ناباروری اعتماد کنند و ما در این مرکز همه ناباروری ها را با هزینه های پائین درمان می کنیم.
شاکری نژاد ادامه داد: در سال گذشته پنج نفر باروری قطعی داشته ایم و متوسط موفقیت ما ۱۹ درصد است و بهترین درجه موفقیت در جهان ۲۵ درصد و در کشور ۲۱ درصد است.
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان تصریح کرد: مرکز درمان ناباروری در تیرماه سال ۱۳۹۴ به طور رسمی در اهواز بهره برداری شد.
وی گفت: بالغ برسه میلیون نابارور در کشور وجود دارد و میانگین ناباروری در خوزستان نسبت به کشور بالاتر است.
شاکری نژاد اظهار کرد: امسال قرار است مرکز درمان ناباروری مجهزتر شود چون یکسری روش ها هنور خوب اجرایی نشده است.
وی خواستار همکاری بیمه های برای تامین هزینه های حوزه ناباروری شد.
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان اضافه کرد: راه اندازی بخش تشخیص اختلالات جنینی از جمله تالاسمی از جمله این اقدامات است.
وی خاطرنشان کرد: اتاق های عمل این مرکز تقریبا در کشور بی نظیر هستند.

**اولویت های سال ۱۳۹۵
شاکری نژاد گفت: یکی از محورهای کلیدی که در دستور کار جهاد دانشگاهی است قرارداد ساخت مته های حفاری است که با شرکت نفت در سال ۱۳۹۳ اجرایی منعقد شد اما به علت مشکلات مالی شرکت متوقف شد.
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان تصریح کرد: امسال با توجه به روزنه هایی دال بر حل مشکلات مالی، نمونه هایی در کشور تولید شده که به انبوه رسیده است.
وی اضافه کرد: اگر قرارداد به طور کامل اجرایی شود بالغ بر ۹ نمونه مته را در کشور عملیاتی می کنیم که مته های موردنیاز صنعت نفت و به ویژه حفاری است و از نظر سودآوری و اقتصاد مقاومتی یک اقدام راهگشا محسوب می شود.

**موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان در رتبه اول کشوری قرار دارد
شاکری نژاد ادامه داد: موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان سال ۱۳۷۴ راه اندازی شد و قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در استان و حتی در کشور است.
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان اظهار کرد: تبدیل موسسه به دانشگاه از سال ۱۳۹۳ در دستور کار قرار گرفته و در سال ۱۳۹۴ نقشه جامع، اساسنامه و تفکیک دانشکده ها انجام شده و قرار است در سال ۱۳۹۵ اجرایی شود.
وی افزود: از ۳۵۰ موسسه در کشور، موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان رتبه اول را در کشور کسب کرد.
شاکری نژاد گفت: این موسسه در شاخص های هیات علمی، ارتقای دانشجو در مقاطع بالاتر، فضای فیزیکی، برنامه ریزی های درسی و حوزه پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است.
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان سنجش، موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی، در حوزه پذیرش دانشجوی ارشد مقام دوم را در کشور کسب کرده است
وی ادامه داد: موسسه ۱۹۰ نفراز مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد پذیرش داشته است.

**انعقاد تفاهم نامه از اقدامات موثر در خدمت به دانشجویان بوده است
شاکری نژاد گفت: با انعقاد تفاهم نامه ها از جمله با پست بانک در سال گذشته، بخشی ازمشکلات شهریه دانشجویان برطرف شد و تفاهم نامه در حوزه آموزش های کوتاه مدت نیز از دیگر موارد موثر در خدمت به دانشجویان بوده است.
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان اضافه کرد: تفاهم نامه در حوزه آموزش دهیاران نیز با استانداری منعقد شده که در حال اجرایی شدن است.
وی اظهار کرد: هفته گذشته نیز تفاهم نامه ای با بنیاد برکت منعقد شده است که به صورت عمده عشایر، روستائیان و افراد بی بضاعت را در بحث ناباروری زیروشش قرار می دهد.
شاکری نژاد افزود: بنیاد برکت بنا به صلاحدید خود افراد زیرپوشش خود را به ما معرفی کرده و رایگان درمان می شوند.

**اضافه شدن سه رشته جدید در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی
رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان گفت: امسال در جهاددانشگاهی سه رشته جدید کارشناسی ارشد معماری، برق و مهندسی برق کنترل سیستم اضافه شده اند.
وی گفت: موسسه آموزش عالی سه هزار و ۷۰۰ دانشجو و مرکز علمی کاربردی آن دو هزارو ۳۵۰ نفر دانشجو دارد.
شاکری نژاد اظهار کرد: موسسه آموزش عالی ۲۳ کد رشته و علمی کاربردی ۲۵ کد رشته دارد.
بنا به این گزارش رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان از بخش های مختلف ایرنا خوزستان بازدید و خبرنگاران و دبیران این رسانه گفت و گو کرد.

منبع: عصراهواز

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: