۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷

سود دلالان از افزایش تعرفه واردات ماهی/ عرضه تیلاپیای سال گذشته به قیمت جدید

قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۳۵۰۰ تومان و وضعیت بازار خرید و فروش این محصول همچنان راکد است؛ اما ماهی همچنان روند افزایشی قیمت را در بازار تجربه می کند.

به گزارش عیارآنلاین، براساس مشاهدات میدانی با شروع هفته جدید قیمت هرکیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی ها ۵۶۰۰ تومان، تحویل مغازه‌دار ۵۱۰۰ تومان و در کشتارگاه ۵۰۰۰ تومان است.

مهدی یوسف خانی-رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی- در رابطه با وضعیت قیمت مرغ دربازار می گوید: تولیدکنندگان مرغ کاهش تولید را پذیرفته اندکه از خرداد اجرایی می‌شود؛ البته در حال حاضر ‌بازار خرید و فروش همچنان راکد است.

بر اساس این گزارش با توجه به اینکه در ابتدای فصل تولید ماهی قرار داریم قیمت این محصول با شروع سال جدید روند رو به رشدی را تجربه کرده است؛ بطوری که هرکیلوگرم ماهی تیلاپیا که تا پایان سال گذشته به قیمت ۱۲ تا ۱۵ به فروش می رسید در حال حاضر به قیمت ۱۹ هزار تومان خرید و فروش می شود.

ارسلان قاسمی-رئیس اتحادیه آبزیان- در خصوص روند افزایشی قیمت ماهی در بازار می گوید: با افزایش تعرفه واردات ماهی قیمت این محصول نیز افزایش یافته است؛ بخصوص ماهی تیلاپیا که از ابتدای سال تا به امروز به کشور وارد نشده است و دلالان محترم اقدام به فروش تیلاپیای سال گذشته به قیمت های جدید کرده اند.

گفتنی است که با توجه به بیماری هایی که در مراکز پرورش ماهی شیوع پیدا کرده و تولید ماهی قزل آلا را به نصف کاهش داد؛قیمت هر کیلوگرم از این محصول در بازار  ۱۲ هزار تومان است.

بر اساس این گزارش قیمت انواع ماهی به شرح جدول زیر است:

Capture

منبع: ایلنا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: