۳ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲
پوتین:

تحریم‌ها فرصتی برای پیشرفت کشاورزی روسیه شده است

رئیس‌جمهور روسیه در نشست سالانه با خبرنگاران تاکید کرد: تحریم‌ها فرصتی برای پیشرفت کشاورزی روسیه شده و کشاورزان باید همچنان به نوسازی و مدرن‌سازی تولید‌ی‌های خود ادامه دهند.

به گزارش عیارآنلاین ،خبرگزاری روسی راشاتودی در گزارشی به صحبت‌های پوتین در نشست سالانه با خبرنگاران پرداخته است، پوتین در این نشست اظهار داشته قیمت‌های محصولات غذایی به علت تحریم کشورهای غربی افزایش‌یافته است، اما این تحریم‌‌ها به این زودی برداشته نخواهد شد و کشاورزان باید همچنان به نوسازی و مدرن سازی بخش‌های تولید خود اقدام کنند.

پوتین درباره تحریم‌های غربی اظهار داشت: «این افزایش قیمت‌ها نتیجه تحریم‌ محصولات غذایی است که می‌تواند به پیشرفت و توسعه کشاورزی ما کمک کند». وی افزود: « حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم روسیه در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و توسعه کشاورزی برای آن‌ها حیاتی است. پیشرفت کشاورزی همچنین موجب ارتقای امنیت غذایی می‌شود.

*پوتین در نشست سالیانه پرسش و پاسخ

سال گذشته تورم در این کشور۱۲٫۹ درصد اعلام شد. چهارشنبه هفته گذشته وزیر توسعه اقتصادی الکسی اولیوکائف گفت: «پیش‌بینی می‌شود تورم در سال جاری با شیب تندی کاهش یابد و به ۶٫۵ الی ۷ درصد برسد. البته این کاهش تدریجی امسال نیز ادامه می‌یابد و به ۴٫۵ الی ۵ درصد خواهد رسید.»

پوتین همچنین به کشاورزان اطمینان داد که تحریم‌ها در آینده‌ای نزدیک برداشته نخواهد شد و محصولات غذایی خارجی به این زودی‌ها قفسه‌های روسی را فتح نخواهند کرد. کشاورزان نگران هستند ‌که با لغو تحریم‌ها محصولات تولیدشده روی دستشان بماند و نتوانند وامی را که برای نوسازی و مدرن سازی و افزایش محصول خود گرفته‌اند، باز پس دهند.

*الکساندر تکاچف وزیر کشاورزی فدراسیون روسیه

پوتین همچنین در ادامه این نشست افزود: «توافق مینسک (Minsk Agreement) از طرف کی‌اف (Kiev) کامل اجرا نمی‌شود و طرف اوکراینی حاضر نیست شکست را بپذیرد و در حال برنامه‌ریزی برای گسترش تحریم‌ها بر ضد ماست. البته این همان کاری است که ما هم درصدد آن هستیم».

پیش‌ازاین وزیر کشاورزی روسیه، الکساندر تکاچف به کشاورزان کشور هشدار داده بودکه این کاهش ارزش روبل و تحریم‌ها تا همیشه ادامه نخواهد یافت تا کشاورزان را ترغیب کند هر چه بیشتر از فرصت تحریم‌های بوجود آمده برای افزایش تولید و افزایش سهم بازار داخلی استفاده کنند.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: