سیب زمینی یاری مسئولین را می طلبد

رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران گفت: وزارت جهاد کشاورزی بهتر است برای افزایش صادرات محصولات فرآوری شده، وام های کم بهره در اختیار صنعت قرار دهد.

سیب زمینی_ سیب‌زمینیبه گزارش عیارآنلاین، با توجه به آنکه وزیر جهاد کشاورزی طی چند روز اخیر از به صرفه نبودن صادرات برخی  محصولات کشاورزی همچون سیب زمینی خبر داده ،به سراغ رئیس انجمن سیب زمینی کاران رفتیم تا نظر ایشان در این باره با خبر شویم:

رحیم نیازی رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران اظهار داشت: صادرات خام سیب زمینی صرفه اقتصادی چندانی ندارد و بهتر است که بیشتر فرآوری این محصول که ارزش افزوده بالایی دارد، به بازارهای هدف صادر شود.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی بهتر است برای افزایش صادرات محصولات فرآوری شده، وام های کم بهره در اختیار صنعت قرار دهد تا با گسترش صنایع تبدیلی علاوه بر افزایش ارزش افزوده درآمد حاصل از صادرات، اشتغال پایدار هم افزایش یابد.
نیازی با اشاره به صادرات محصولات فرآوری شده، بیان کرد: درحال حاضر، صادرات محصولات فرآوری شده به کشورهای همسایه صورت می گیرد اما لازم به ذکر است که میزان صادرات آن بسیار ناچیز است.
رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران، در خصوص یارانه صادراتی به سیب زمینی کاران بیان کرد: تا کنون بخشی از یارانه صادراتی ۱۵۰ تومانی هر کیلو سیب زمینی به صادرکنندگان پرداخت شده و مابقی آن درحال پرداخت است و باید گفت که این امر می تواند تاثیر بسزایی در افزایش صادرات داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: