۱ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰

قیمت پرتقال در بازار ۱۱۰ درصد گرانتر از میدان میوه

قیمت میوه و تره‌بار در مغازه‌های سطح شهر باید حداکثر ۳۵ درصد بیشتر از قیمت‌های میدان میوه و تره‌بار باشد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد، قیمت پرتقال در بازار ۱۱۰ درصد بیشتر از قیمت بازار روز است.

قیمت پرتقال_مرکبات_ میوهبه گزارش عیارآنلاین، قیمت میوه و تره‌بار در مغازه‌های سطح شهر بر اساس آنچه مصوب شده است باید حداکثر ۳۵ درصد بیشتر از قیمت‌های میدان میوه و تره‌بار باشد، قیمتی که طبق اعلام میدان میوه و تربار در یکم اردیبهشت برای پرتقال ۲۶۰۰ تومان تعیین شد، اما بررسی‌های میدانی در مغازه های سطح شهر از قیمت ۵۵۰۰تومان حکایت دارد، و این نشان از افزایش ۱۱۰درصدی قیمت میدان میوه و تره بار در بازار است. این افزایش قیمت در حالی است که به گفته مدیر عامل اتحادیه باغداران، محمدرضا شعبانی  بیش از ۱۰ هزار تن پرتقال به دلیل بی‌تجربگی متولیان تنظیم بازار فاسد و دور ریخته شد.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار تن پرتقال برای تنظیم بازار شب عید توسط بخش دولتی خریداری شد، افزود: بخشی از پرتقال‌های خریداری شده خراب و دور ریخته شد و بخشی هم هنوز در سردخانه‌های استان‌های مختلف مانده و به فروش نرفته است. به اعتقاد کارشناسان متاسفانه دلالان مهمترین عامل برونزای بازار میوه کشور هستند و به افزایش قیمت ها دامن می زنند.

کم توجهی به مدیریت دقیق بازار توزیعی کشور سبب شده است عده ای سود جو حداکثرمنافع را کسب کنند و آزادانه سودهای باد آورده را به جیب خود بزنند. این در حالی است که مدیریت ضعیف، نبود صنایع تبدیلی متناسب با محصول و ذخیره سازی نامناسب باعث هدر رفت مقدار زیادی میوه در کشور می شود.

منبع: تسنیم

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: