۳۱ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸

واردات حبوبات به صرفه است/ ایران بزرگترین واردکننده عدس از کاناداست/ حبوبات ۱۰ تا ۱۵ درصد گران شد

حسنی گفت: در حال حاضر واردات حبوبات بیشتر از تولید برای تولیدکنندگان به صرفه است و روز به روز نیز بیشتر از گذشته می‌شود. کمبود تولید دلیل گرانی حبوبات است

غلات_حبوباتبه گزارش عیارآنلاین، قاسمعلی حسنی،  عضو اتحادیه بنکداران بیان داشت: بازار برنج کمی داغ تر شده است و ظرف روزهای گذشته یک افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی را در بازار شاهد بودیم.

وی ادامه داد: این افزایش قیمت مربوط به بازار تهران نبوده بلکه عده ای سودجو و دلال بدون دلیل خاصی در شمال کشور این افزایش قیمت را اعمال کرده‌اند.

وی تأکید کرد: در طی چندین سال گذشته این تغییرات از اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خرداد آغاز می‌شد اما متأسفانه این تغییر قیمت برنج از آبان ماه در سال گذشته آغاز شد و تاکنون نیز ادامه داشته است.

عضو اتحادیه بنکداران با بیان این مطلب که حبوبات نیز افزایش قیمت حدود ۱۰ تا ۱۳ درصدی را طی هفته گذشته داشته‌اند، گفت: لپه ایرانی ۸۰۰ تومان، لوبیا قرمز و چیتی هزار تومان و نخود نیز ۱۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته‌اند، لوبیا سفید و عدس ایرانی نیز ۵۰۰ تومان گرانتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: حبوباتی گران شده است که تولید داخل بوده و دلیل این گرانی را نیز کمبود تولید و بار می‌‎دانند. اما کالاهای وارداتی تاکنون تغییر چندانی نداشته است.

وی در رابطه با واردات حبوبات گفت: در حال حاضر واردات حبوبات بیشتر از تولید برای تولیدکنندگان به صرفه است و روز به روز نیز بیشتر از گذشته می‌شود، به طوری که در حال حاضر ایران یکی از بزرگترین واردکنندگان عدس از کانادا است.

منبع: نسیم

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: