۳۰ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
مدیرعامل شرکت ملی نفت:

قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B امسال امضا می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: در صورت پیش رفت به موقع مذاکرات، در سال جاری میلادی قرارداد توسعه
میدان
گازی فرزاد B امضا می‎شود.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به لزوم نهایی شدن مباحث فنی و تجاری هندی ها در زمان مقرر،گفت:در صورت پیش رفت به موقع مذاکرات، در سال جاری میلادی قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B امضا می‎شود.

رکن الدین جوادی با اشاره به زمانبر بودن تهیه قرادادهای جدید نفتی، گفت: با توجه به اینکه آماده شدن قراردادهای جدید نفتی که در حال تهیه برای توسعه بخش بالادستی صنعت نفت هستند، نیاز به زمان دارد، تصمیم گرفته شد شرکت هایی که علاقه‎مند و صاحب صلاحیت باشند بر روی بخشی از میادین برحسب علاقه خود به مطالعه بپردازند.

وی در خصوص نوع قرارداد این شرکت ها، افزود: این شرکت ها بدون ایجاد تعهد و براساس یک قرارداد محرمیت، با استفاده از تکنولوژی های موجود خود نحوه توسعه میادین مورد نظر را مطالعه کرده و نتایج آن را در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار می دهند.

جوادی تصریح کرد:در همین راستا اخیرا تفاهم نامه ای با شرکت وینترسهال (Wintershall) آلمان امضا شد و براساس این تفاهم نامه شرکت آلمانی از حدود یک ماه آینده مطالعات خود را روی چهار مخزن نفتی واقع در غرب ایران آغاز می کند.

معاون وزیر نفت درخصوص تفاهم نامه های مطالعاتی آتی، گفت: ما آمادگی داریم تفاهم‎نامه‎های مطالعاتی را برای تمامی میادینی که در کنفرانس تهران اعلام شده است، با شرکت های علاقه‎مند امضا کنیم.

وی در ادامه با تشریح وضعیت میدان فرزاد B، افزود:  با هندی ها براساس توافقات گذشته در حال پیش بردن مذاکرات هستیم و اگر در زمان بندی قرارداده شده بتوانند مباحث فنی و تجاری خود را نهایی کنند، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B امضا خواهد شد. امیدواریم در سال جاری میلادی این قرارداد امضا شود.

جوادی در پایان با تاکید بر ضرورت رسیدن به سقف تولید پیش از تحریم ها، گفت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تا پایان خرداد ماه به تولید ۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و تولید کلی ما با پیش از شروع تحریم ها برابر خواهد شد.

 منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: