رئیس انجمن قطعه‌سازان:

قطعه سازان علت تولید خودروهای بی کیفیت را نمی دانند

رئیس انجمن قطعه‌سازان با اشاره به اینکه قطعات عرضه شده در بازار باید بالاترین استانداردها را رعایت کنند،گفت: تولید خودروهای بی کیفیت برای ما سوال برانگیز است.

به گزارش عیارآنلاین ،محمد باقر رجال امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه سالهاست به خودروسازان تأکید می‌کنیم که قطعات خراب را به ما برگردانند تا ایراد فنی آنها را برطرف کنیم، اظهارداشت: متأسفانه تا این لحظه یک قطعه معیوب تحویل نداده‌اند. این در حالی است که تمام قطعات بازار باید به تأیید ساپکو و سازه‌گستر رسیده باشد.

وی افزود: خودروسازان هیچ وقت نگفته‌اند که قطعات تولیدی ما ایراد دارد بلکه هر بار بر کیفیت بالای انها تأکید می‌کنند به همین دلیل برای ما سؤال است وقتی قطعات تولیدی در خودرو کیفیت بالایی دارند چرا در نهایت یک خودروی معیوب به مردم تحویل داده می‌شود.

رئیس انجمن قطعه‌سازان با اشاره به اینکه قطعات عرضه شده در بازار باید بالاترین استانداردها را رعایت کنند،گفت: دلیل تولید خودروهای بی کیفیت برای ما سوال برانگیز است.

در ادامه این نشست خبری علیرضا نیک‌آیین رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران هم با بیان اینکه تولیدکننده داخلی باید قطعه باکیفیت به مشتری تحویل دهد، افزود: متأسفانه خودروسازان در پرداخت پول به ما کم‌کاری می‌کنند به طوری که قطعه را از ما گرفته و بعد از نصب روی خودرو آن هم با تأخیر بسیار پول قطعه ساز را می دهند اما پول قطعات خارجی اول پرداخت کرده و حتی اگر قطعه ایراد داشته باشد آن را نمی توانند برگردانند.

همچنین بشارت‌نیا، مجری نمایشگاه قطعات خودرو نیز با اشاره به صدور ۲۱۵۰ جواز برای عرضه قطعات یدکی خودرو در کشور، گفت: ۷۵۰ مجوز در حال صادر شدن است اما ۴۰۰ واحد بدون مجوز در بازار فعال هستند که دستور پلمب آنها صادر شده است.

وی گفت: متأسفانه تولیدکنندگان زیر پله‌ای قطعات یدکی خودرو را بازسازی کرده و قطعات بی‌کیفیت و بدون گارانتی را تولید و عرضه می‌کنند که همین امر مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.

به گزارش تسنیم، چهارمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، خدمات خودرو و ماشین‌آلات راه‌سازی با هدف هویت شناسی قطعات، ارتقاء دانش و معرفی زنجیره های تأمین قطعات یدکی ماشین از ۴ تا ۷ خرداد ماه در مصلی تهران برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: