برگزاری همایش ایران و روسیه خردادماه در مسکو

مدیر برگزاری همایش تجاری ایران و روسیه گفت: اعضای اتاق بازرگانی ایران، اتاق مشترک ایران و روسیه و همچنین اتاق های بازرگانی سراسر روسیه برای حضور در همایش تجاری ایران و روسیه که در این کشور برگزار می شود، گردهم می آیند.

به گزارش عیارآنلاین ،از سازمان توسعه تجارت ایران، حسن مرتجی اضافه کرد: اکنون ۲۵ اتاق بازرگانی روسیه از آمادگی خود برای حضور در همایش تجاری ایران و روسیه خبر داده‌اند.
وی اضافه کرد: بازرگانان ایرانی و روس در قالب این همایش که روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه امسال در مسکو برگزار می‌شود، گردهم می‌آیند و در مورد چگونگی افزایش روابط تجاری به صورت رو در رو مذاکره خواهند کرد.
مرتجی افزود: اکنون بازار روسیه به عنوان یکی از بازارهای بالقوه و بالفعل ایران مطرح است، به همین منظور برای استفاده بهینه از فرصت‌ موجود از تمامی اعضای اتاق‌های بازرگانی و برگزارکنندگان همایش‌های مربوط به ایران در اروپا و آمریکا برای شرکت در این همایش دعوت شده است.
به گفته وی، این همایش فرصت خوبی برای نزدیکی دیدگاه بازرگانان و فعالان اقتصادی دو کشور و ارتقای سطح همکاری‌های صادرکنندگان ایرانی با بازار هدف است.
مرتجی اظهار داشت : همایش مزبور با محوریت موضوع هایی از جمله تحلیل بازار روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع، نقش ایران در تامین نیازهای مورد نیاز این کشور بزرگ و سایر مشترکات دو کشور در حوزه تجاری برگزار می‌شود و به دلیل حضور پررنگ بخش خصوصی دو کشور سرآغاز فصل نوینی در همکاری‌های دوجانبه است.
وی افزود: ظرفیت پذیرش در این همایش برای یکصد شرکت ایرانی پیش بینی شده و فعالان اقتصادی در حوزه‌های مواد غذایی وکشاورزی، ساختمان، حمل و نقل، بیمه و بانکداری و گردشگری می توانند در آن شرکت کنند.
به گفته مرتجی، اکنون بیش از هر زمان دیگری روسیه به کالاهای ایرانی در حوزه ساختمان و مواد غذایی نیاز دارد و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و نفت برای اعزام نماینده به این همایش دعوت شده اند.
وی گفت: علاقه مندان تا ۲۰ اردیبهشت‌ فرصت دارند تا برای شرکت در این همایش ثبت نام کنند و همزمان با برگزاری این همایش، چهار نمایشگاه در مسکو و چند نمایشگاه دیگر در سن‌پترزبورگ برگزار می‌شود که فعالان اقتصادی ایران در طول حضور در روسیه می‌توانند از آنها بازدید به عمل آورند.
مرتجی، اعزام هیات تجاری ـ بازاریابی جمهوری اسلامی ایران به روسیه همزمان با همایش تجاری دو کشور را یادآور شد و گفت: روسیه بازار رو به رشد در آینده برای ایران محسوب می شود و مشارکت بخش خصوصی در هیات تجاری اعزامی از سوی ایران، می‌تواند بسترساز استفاده از فرصت‌های تجاری باشد.
این فعال اقتصادی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با سازمان توسعه تجارت ایران از همه واحدهای تولیدی و صادراتی فعال کشور دعوت کرد تا با حضور در این هیات نسبت به معرفی توانمندی‌های ایران به تجار و بازرگانان روسی اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، ویچسلاو نیکونوف رئیس کمیسیون آموزش مجلس دومای روسیه به تازگی اعلام کرد: امروز روابط ایران و روسیه دوران مهمی را طی می کند و در حال تحول جدی است و توسعه همکاری های علمی و آموزشی را از اولویت های مهم در روابط دو کشور دانست و بر آمادگی دومای روسیه به منظور حمایت از همکاری های دو کشور تاکید کرد.
رئیس کمیسیون آموزش دومای روسیه، ضرورت توسعه هرچه بیشتر روابط علمی – آموزشی همانند رشد همکاری های سیاسی و اقتصادی دو کشور را خاطرنشان ساخت .

منبع: ایرنا

تلگر

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: