در شهرداری ها هیچ آیین نامه اجرایی برای پرداخت عوارض به آموزش و پرورش وجود ندارد

عباسپور، مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش از بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری ها به آموزش و پرورش خبر داد و افزود:‌ طبق ماده ۱۳ قانون شوراها، شهرداری ها موظفند ۲ تا ۵ درصد از عوارض نوسازی و ساخت و ساز واحدهای مسکونی را به حساب آموزش و پرورش واریز کنند که این قانون با گذشت بیش از ۲۳ سال از تصویب آن هنوز اجرایی نشده و یا ناقص اجرا شده است.

به گزارش عیارآنلاین، نورعلی عباسپور افزود: طبق ماده ۱۸ قانون شوراها، انبوه سازان در ساخت مجتمع های مسکونی بیش از ۲۰۰ واحد ملزم به ساخت مدرسه در کنار این مجتمع ها هستند که فقط در استان تهران ۳۹ انبوه ساز در این زمینه تخلف داشته و مدرسه ای احداث نکرده اند.

وی گفت:‌ ۱۲ انبوه ساز در شهرستان‌های استان تهران و ۲۷ انبوه ساز فقط در منطقه ۲۲ تهران از ساخت مدرسه در کنار مجتمع های مسکونی خودداری کرده اند که برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شده است.
مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش تاکید کرد:‌ انبوه سازان همچنین تنها در ۶۰ واحد از واحدهای مسکن مهر اقدام به ساخت مدرسه کردند و بقیه واحدها همچنان بدون مدرسه هستند که این مشکلات زیادی را برای خانواده ها ایجاد کرده است.
عباسپور از بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری ها به آموزش و پرورش خبر داد و افزود:‌ طبق ماده ۱۳ قانون شوراها، شهرداری ها موظفند ۲ تا ۵ درصد از عوارض نوسازی و ساخت و ساز واحدهای مسکونی را به حساب آموزش و پرورش واریز کنند که این قانون با گذشت بیش از ۲۳ سال از تصویب آن هنوز اجرایی نشده و یا ناقص اجرا شده است.
مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش  گفت:‌ طبق این قانون سال گذشته فقط ۷۰ میلیاد تومان از شهرداری های کل کشور به حساب آموزش و پرورش واریز شد در صورتیکه طبق این ماده قانونی سال گذشته تنها در شهرداری تهران عوارض دریافتی از مردم بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
عباسپور تاکید کرد: شهرداری تهران سال گذشته فقط ۲۰ میلیارد تومان از عوارض دریافتی از ساخت وساز را به حساب آموزش و پرورش واریز کرد و ۴۸۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش بدهکار است.
وی یادآور شد:‌ طبق دستوری که از طرف معاون اول رئیس جمهور به وزیر کشور برای پیگیری این موضوع داده شده قرار است این مشکل بزودی حل شود و آموزش و پرورش نیز پیگیر بازپرداخت این عوارض است.
عباسپور خاطرنشان کرد: شهردار یکی از استان‌های بزرگ کشور ۸ سال است که هیچ عوارضی از ساخت و ساز به حساب آموزش و پرورش واریز نکرده است.
وی تصریح کرد: در شهرداری ها هیچ آیین نامه اجرایی برای پرداخت این عوارض به آموزش و پرورش وجود ندارد.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: