۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶

بیش از ۱۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی کشور تخریب، بازسازی و مقاوم سازی شده

رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: بیش از ۱۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی کشور تخریب، بازسازی و مقاوم سازی شده است و ۲ میلیون متر مربع در این طرح نیمه تمام مانده است/ تاکنون ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای تخریب، بازسازی و ایمنی فضاهای آموزشی پرداخت شده است./ در سال ۸۵ مجلس ۴ میلیارد دلار برای تخریب، بازسازی و ایمنی فضاهای آموزشی مصوب کرد که هنوز هم بخشی از این اعتبار پرداخت نشده و قرار است طی سال های آتی پرداخت می شود.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی رئیسی اظهار کرد: تصویب قانون تخریب و بازسازی مدارس کشور در سال ۸۵ بزرگترین و مهم ترین مصوبه مجلس در طول تاریخ کشور بود. باید یک اقدام اساسی برای تمام اقشار جامعه به خصوص دانش آموزان که از افراد آسیب پذیر هستند، صورت بگیرد.

رئیسی اشاره کرد: در سال ۸۵ مجلس ۴ میلیارد دلار برای تخریب، بازسازی و ایمنی فضاهای آموزشی مصوب کرد که هنوز هم بخشی از این اعتبار پرداخت نشده و قرار است طی سال های آتی پرداخت می شود.
رئیس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور گفت: تاکنون ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای تخریب، بازسازی و ایمنی فضاهای آموزشی پرداخت شده است.
وی بیان کرد: بیش از ۱۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی کشور تخریب، بازسازی و مقاوم سازی شده است و ۲ میلیون متر مربع در این طرح نیمه تمام مانده است.
وی اضافه کرد: در کمتر کشوری این موضوع سابقه داشته است این موضوع منجر به این شده که کشورهای مختلف اقدام ایران را تحسین کنند.
رئیسی تصریح کرد: با درخواست مسئولان بخش کاهش بلایای سازمان ملل متحد و پیگیری کشورها دومین اجلاس مدارس ایمن در ایران برگزار شد. در این اجلاس به شکل میدانی ۲۵ کشور و ۱۱ نهاد بین المللی مدارس را بازدید کردند.
وی خاطرنشان کرد: در این اجلاس تجربیات کشور ایران توضیح داده شد و این اجلاس منجر به این شد که از تجربیات ایران تجلیل و تحسین و به سایر کشورها توصیه شود.
رئیسی گفت: بخش کاهش بلایای سازمان ملل پذیرفته که نقشه خروجی اجلاس و هدایت فنی موضوع مقاوم سازی مدارس به شکلی به ایران سپرده شده و از توان فنی که در دانشگاه ها ایجاد شده بقیه کشوها می توانند استفاده کنند.
رئیس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور افزود: نقشه محوری این موضوع با آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور است اما باید از سایر نهادهای علمی نیز کمک بگیریم.
وی در پایان گفت: مهم این است که سازمان ملل متحد پذیرفته کشور ایران در این زمینه استعداد داشته و موضوع ایمنی مدارس از امسال در دستور کار کشورها قرار گرفته است.

منبع: پانا

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: