احکام فرهنگیان به دلیل «عدم اعلام ضریب افزایش حقوق توسط دولت» صادر نشده است

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعلام نشدن ضریب افزایش حقوق توسط دولت، گفت: به محض اینکه بودجه تصویب و ضریب افزایش حقوق از سوی دولت اعلام شود، احکام کارگزینی فرهنگیان صادر خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «چرا تا کنون احکام کارگزینی فرهنگیان صادر نشده است؟»، اظهار داشت: عدم صدور احکام فرهنگیان به این خاطر است که هنوز ضریب افزایش حقوق از سوی دولت اعلام نشده است.

وی افزود: ضریب افزایش حقوق هر سال توسط دولت اعلام می‌شود و این ضریب برای سال ۱۳۹۴ معادل ۱۳۷۶ بود و برای سال جاری باید منتظر باشیم تا این ضریب از طریق دولت اعلام شود.

حسینی با بیان اینکه هنوز بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور به تصویب نرسیده است، خاطرنشان کرد: اکنون که بودجه تصویب نشده است دولت پرداخت‌ها را بر اساس سال ۹۴ انجام خواهد داد تا قانون بودجه به تصویب برسد.

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: ممکن است تا چند روز آینده قانون بودجه کل کشور به تصویب برسد و پس از آن دولت ضریب افزایش حقوق را به دستگاه‌های دولتی اعلام کند که به محض اعلام این ضریب، احکام فرهنگیان بر اساس سال ۱۳۹۵ صادر خواهد شد.

منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: