۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸

استقبال مدارس ابتدایی از طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، بیش از متوسطه بود

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش: تحلیل‌ها نشان از رضایت‌بخش بودن المپیاد درون مدرسه‌ای است/این طرح در دوره ابتدایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفت و اثربخشی آن مورد ارزیابی قرار گرفت./ حمیدی به طرح دیگری در مدارس به نام «حیاط پویا» که دانش‌آموزان روی علامت‌های تعیین شده در حیاط مدرسه ورزش می‌کنند، اشاره کرد و گفت: بخشنامه طرح حیاط پویا را به مدارس متوسطه دخترانه و پسرانه ارسال کردیم که در متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت ولی در ابتدایی مورد توجه واقع شد

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح المپیاد درون مدرسه‌ای، اظهار داشت: تحلیل المپیاد درون مدرسه‌ای در تمام مقاطع انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تحلیل‌ها نشان از رضایت‌بخش بودن المپیاد درون مدرسه‌ای است، خاطرنشان کرد: این طرح در تمام پایه‌ها استقبال شد اما در دوره ابتدایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفت.

حمیدی به طرح دیگری در مدارس به نام «حیاط پویا» که دانش‌آموزان روی علامت‌های تعیین شده در حیاط مدرسه ورزش می‌کنند، اشاره کرد و گفت: بخشنامه طرح حیاط پویا را به مدارس متوسطه دخترانه و پسرانه ارسال کردیم که در متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت ولی در ابتدایی مورد توجه واقع شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: امیدوارم طرح حیاط پویا به شهرداری‌ها، شهر و خانه‌‌سازی‌ها تسری یابد؛ چه اشکالی دارد موزاییک‌هایی در پارکینگ، یا پیاده‌راه‌ها و یا پارک‌ها تعبیه شود که کودکان و نوجوانان بتوانند روی علامت‌ها و علائم به ورزش بپردازند.

وی تصریح کرد: طرح حیاط پویا را باید به زندگی بیرون مدرسه هم تسری دهیم تا بچه‌ها بتوانند حداقل از طریق نقوشی که روی زمین ایجاد می‌شود به ورزش و جنب و جوش بپردازند.

منبع: فارس

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: