رشته های حذف شده شاخه کاردانش تا ۲ هفته دیگر نهایی می شود

آذرکیش، مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ حذف یا اضافه شدن رشته در شاخه کاردانش به استان ها تا ۴۰ روز دیگر خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، سید مصطفی آذرکیش در پاسخ به این سوال که چه رشته هایی در شاخه کاردانش امکان حذف و یا اضافه شدن دارند؟، اظهار کرد: نهایت تا ۴۰ روز آینده موضوع حذف برخی رشته ها و یا اضافه شدن رشته در شاخه کاردانش به استان ها ابلاغ خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که در جلسه پیش روی شورای عالی آموزش و پرورش در این خصوص بحث می شود یا خیر؟، ادامه داد: اگر نیاز به مشارکت شورای عالی آموزش و پرورش بود نیز می توان این ابلاغ را سریع تر به استان ها انجام داد اما در نهایت تا حدود یک ماه و نیم دیگر موضوع حذف یا اضافه شدن رشته ها مشخص خواهد شد.
مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: جابه جایی و به روز کردن رشته ها به سابقه آن ها ارتباط دارد و متناسب با نیاز بازار کار می توان رشته های کاردانش را حذف یا اضافه کرد.
آذرکیش افزود: می توان رشته هایی مانند رشته آموزش تلویزیون سیاه سفید که اکنون در بازار کار کارایی ندارد، در این شاخه حذف و رشته تلویزیون رنگی جایگزین و اضافه شود.
وی همچنین تصریح کرد: رشته های فعال با توجه به نیاز بازار کار و دستگاه های اجرایی امکان ادامه فعالیت آموزشی دارند و ۸ مجموعه ای که کاردانش با کمک سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دفتر تالیف تولید کرده است، نسبت به هر یک از مجموعه های قبل به روز آوری می شوند.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: