ورود حدود ۱۷هزار معلم جدید به مدارس در مهر۹۵/آموزش امسال پیچیده تر است

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: امسال اولین پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی کار خود را آغاز می کنند و مهر امسال حدود ۱۷ هزار نیروی جدید وارد مدارس می شوند

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان در خصوص ورودی های دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۵، اظهار کرد: امسال اولین پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی کار خود را آغاز می کنند و مهر امسال حدود ۱۷ هزار نیروی جدید وارد مدارس می شوند.

زرافشان عنوان کرد: تامین نیروی انسانی، سازماندهی و ساماندهی یکی از محورهای سیاست وزیر آموزش و پرورش است که ارتقای کیفیت و تامین آن باید اتفاق بیافتد تا تغییرات همراه با کیفیت باشد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بحث ساماندهی و آماده سازی فضاهای موجود برای این است که سال تحصیلی با آمادگی و با نشاط آغاز شود اما تامین این فضاهای موجود در پروژه مهر حل نمی شود و بستگی به اقدامات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس دارد.

ایمن سازی ۳۰ درصد از فضاهای آموزشی در برنامه ششم توسعه

وی ادامه داد: با تمام تلاش های اداره کل نوسازی و خیرین در گذشته ۳۰ درصد فضاهای آموزشی ما غیر ایمن هستند و استاندارد نیستند امیدواریم در برنامه ششم با حمایت دولت و مجلس بتوان این فضاها را ایمن کنیم و دانش آموزان و فرهنگیان در مکان مناسب تری فعالیت کنند.
پروژه مهر ۹۵
رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ با اشاره به اینکه پروژه مهر یک حرکت همگانی بین مسئولین کشور است، افزود: مسئولین در تلاش هستند بهار تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی جدید با آمادگی و نشاط بیشتر فراهم شود.
زرافشان گفت: در پروژه مهر در فاصله زمانی متفاوت فعالیت هایی می کنیم تا محیطی مناسب، ایمن و شاداب برای دانش آموزان فراهم شود.
وی تصریح کرد: سال آینده تغییراتی در دوره دوم متوسطه داریم؛ با اضافه شدن پایه دهم معلمان از همین دوره تامین خواهند شد.
برگزاری دوره های ضمن خدمت در تابستان
وی اظهار کرد: با توجه به تغییر جدول منابع درسی امسال تابستان برای دوره تربیت مدرسین اقداماتی انجام خواهیم داد.
زرافشان ادامه داد: برگزاری دوره های ضمن خدمت و دوره های آموزشی استانی از جمله این اقدامات خواهد بود تا معلمان کتاب درسی جدید را آموزش دیده و به دانش آموزان تدریس کنند.
معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: نوع آموزش امسال پیچیده تر است زیرا تنوع رشته و شاخه همچنین توزیع آن ها متفاوت شده است. 

منبع: پانا

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: