۲۹ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۴
نتایج آمارگیری معادن در حال بهره برداری کشور نشان داد

خراسان رضوی، کرمان و اصفهان معدنی‌ترین استان‌های کشور در سال ۹۳

نتایج آمار گیری از معادن در حال بهره برداری کشور در سال ۹۳ نشانت می دهند، سه استان خراسان رضوی، کرمان و اصفهان از بیش ترین تعداد معادن در حال بهره برداری در کل کشور برخوردار بوده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین ،تازه‌ترین اطلاعات دریافتی از مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، در سال ۱۳۹۳ تعداد ۵ هزار و ۳۵۵ معدن در حال بهره برداری در کشور وجود داشته است که از این تعداد به ترتیب معادن شن و ماسه با ۱۳۴۳ معدن، سنگ تزئینی با ۸۰۸ معدن و سنگ لاشه نیز با ۸۰۸ معدن از بیش ترین تعداد معدن در حال بهره برداری برخوردار بوده اند.

بر اساس این گزارش در این دوره زمانی ۸۰۴ معدن استخراج سنگ آهک نیز در کل کشور در حال فعالیت بوده‌اند.

۲۹۸ معدن سنگ گچ نیز طی سال ۹۳ در حال بهره برداری بوده اند و در نهایت برای استخراج سایر مواد معدنی نیز تعداد ۱۲۹۴ معدن در حال استخراج مواد معدنی بوده اند.

به گزارش فارس توزیع استانی معادن کشور نشان می دهد که استان های خراسان رضوی با برخورداری از ۵۲۸ معدن،کرمان با ۴۳۸ معدن و اصفهان با ۳۹۰ معدن از بیشترین تعداد معادن در حال بهره برداری در سال ۱۳۹۳ برخوردار بوده اند.

استان های سمنان و مرکزی به ترتیب با ۳۴۵ معدن و ۳۴۰ معدن در حال بهره برداری در جایگاه های بعدی این رتبه بندی قرار گرفته اند.

تعداد ۳۳۱۴ معدن در حال بهره برداری نیز در این دوره زمانی در سایر استان های کشور مشغول استخراج مواد معدنی بوده اند.

بر اساس داده های مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۳ پس از معدن شن و ماسه بیشترین عملیات استخراج مواد معدنی در زمینه سایر مواد معدنی تخصیص یافته است.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: