۳۰ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۰
قرارداد فروش گازهای همراه میدان فروزان امضا شد

نخستین واحد FLNG کشور تا دو سال دیگر به بهره برداری می‌رسد

قرارداد فروش گازهای همراه نفت میدان مشترک فروزان، بین شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت نفت و گاز نوگام به امضا رسید تا نخستین واحد FLNG کشور را طی ٢۴ ماه آینده به بهره برداری برساند.

به گزارش عیارآنلاین، قرارداد فروش گازهای همراه نفت میدان مشترک فروزان، بین سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران و علی اکبر رضایی مدیرعامل شرکت نفت و گاز نوگام به امضا رسید.

بر مبنای این قرارداد، مقرر شده است شرکت نفت و گاز نوگام با پشتوانه مالی بانک ملت و با همکاری شرکتهای معتبر داخلی و بین المللی، نخستین واحد FLNG کشور را در نهایت ظرف ٢۴ ماه آینده به بهره برداری برساند.

مدت زمان این قرارداد، هفت سال تعیین شده است که ٢ سال برای راه اندازی نخستین واحد مایع سازی گاز در دریا (FLNG) و پنج سال به منظور بهره برداری از این پروژه در نظر گرفته شده است.

سعید حافظی، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در این مراسم گفت: هم اکنون روزانه حدود ۵,٧ میلیون مترمکعب گاز در میدان فروزان سوزانده می شود و با اجرایی شدن قرارداد فوق، علاوه بر تامین منافع مشترک شرکت ملی نفت ایران و بانک ملت، گام بزرگی نیز در مسیر بهبود محیط زیست برداشته خواهد شد.

وی با یادآوری این که حتی اگر این میزان گاز یک روز کمتر سوخته شود، منافع ملی زیادی به همراه خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد که شرکت نفت و گاز نوگام با حمایت بانک ملت و همکاری شرکای داخلی و خارجی خود، واحد FLNG را در کمتر از دو سال و ظرف ١٨ ماه آینده به بهره برداری برساند.

این دومین قراردادی است که به دنبال برگزاری مزایده گازهای مشعل شرکت ملی نفت ایران در سال ٩٣ نهایی و امضا می شود.

نخستین قرارداد فروش گازهای همراه نفت، اواخر اسفندماه پارسال بین شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت هیربد نیرو با هدف تولید روزانه ١٠٠ مگاوات برق و  هزار و ٣٠٠ بشکه ال پی جی و میعانات گازی امضا شد.

 منبع: فارس

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: