۲۹ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶

سرما ۱۸۰ میلیارد ریال خسارت به باغات استان تهران وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: سرما، بارش تگرگ، برف و بارندگی در سال زراعی جاری ۱۸۰ میلیارد ریال خسارت به باغات استان وارد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اشرف منصوری افزود: با بررسی های انجام شده ۷۱۹ هکتار از باغات استان تهران به دلیل سرمازدگی و نیز بارش برف و تگرگ دچار خسارت شده اند.
وی گفت: دراین میان بیشترین حجم خسارت به باغات در شهرستان های فیروزکوه، دماوند، اسلامشهر و شهریار بوده است.
منصوری با تاکید بر لزوم بیمه کردن اراضی و محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: باغاتی که زیر پوشش بیمه قرار ندارند، هیچ مبلغی با عنوان خسارت دریافت نخواهند کرد.

* کشت گندم و جو در ۷۵ هزار هکتار
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه به موضوع کنترل جمعیت آفات و بیماری های اراضی زیرکشت گندم و جو استان اشاره کرد و گفت: طرح مبارزه با علف های هرز پهن برگ در ۵۶ هزار هکتار از مجموع ۷۵ هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم و جو استان تهران اجرا شده است.
منصوری در خصوص اقدام انجام شده در زمینه مبارزه با آفات افزود: طرح مبارزه با آفت سن گندم تاکنون در سطح دو هزار هکتار از مزارع شهرستان های پاکدشت و ورامین اجرا شده است.
وی همچنین از افزایش سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در استان تهران خبر داد و گفت: سطح زیرکشت کلزا در استان تهران از ۱۵۰ هکتار در سال گذشته ، به ۶۳۰ هکتار در سال زراعی جاری افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: