۲۸ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۹

اتاق بازرگانی خواستار برنامه زدایی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: کشور ما در برنامه‌های بالادستی چیزی کم ندارد و در حقیقت با تورم برنامه دست به گریبان است.

به گزارش عیارآنلاین ، «محسن جلال‌پور» در نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در سال ۱۳۹۵ و یازدهمین نشست دوره هشتم، افزود: یکی از خواسته‌های جدی بخش خصوصی برنامه‌زدایی است و اجرای دقیق و کامل این برنامه‌ها مساله دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: مسائل اقتصادی امروز تاب و توان تحمل سیاسی بازی را ندارد و سیاه نمایی باعث کاهش سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و اشتغال می‌شود. متاسفانه این روزها شاهد پایین آمدن انگیزه‌ها هستیم، در حالی که امروز بیش از گذشته به اراده، انگیزه و امید نیاز داریم.
جلال‌پور گفت: هنوز در قراردادهای بین‌المللی، بخش خصوصی جایگاه چندانی ندارد.
به گفته وی، دولت نتوانسته است انتظار فعالان اقتصادی را در حمایت از فاینانس‌ها پاسخ دهد که در این شرایط بخش خصوصی دوباره ضعیف می شود.
رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور نگاه جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به پرداخت بدهی‌های دولت به بخش خصوصی و پیمانکاران را هنگام تدوین قانون بودجه ۹۵ خواستار شد.
رئیس اتاق ایران بر رفع موانع دیگر در زمینه هایی مانند فشارهای مالیاتی بر بنگاه‌ها و فعال سازی واحدها در عرصه بین‌المللی تاکید کرد.
، رئیس جمهوری اسلامی ایران بیست و هفتم دی ماه پارسال در صحن علنی مجلس شورای اسلامی لوایح بودجه ۱۳۹۵ و ششمین برنامه پنج ساله توسعه را تقدیم کرد.
به دلیل کامل نشدن بررسی بودجه و همچنین برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۴، تصویب این دو سند اقتصادی به امسال افتاد.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: