مذاکره با فولکس‌واگن برای نوسازی ۶۵۰۰۰کامیون فرسوده

وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با زیمنس برای راه‌آهن ۷۰۰ کیلومتری تهران-تبریز خبر داد و گفت: برای نوسازی ۶۵ هزار کامیون فرسوده با فولکس واگن مذاکراتی انجام شده است.

به گزارش عیارآنلاین ،عباس آخوندی با یادآوری خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس و ۲۰ فروند هواپیمای ATR اظهار کرد: در رابطه با ۶ فرودگاه در شش مرکز استان با شرکت‌های فرانسوی و ایتالیایی مذاکره کرده‌ایم که ظرفیت ۵ تا ۱۰ میلوینی نفری جابجایی مسافران را پوشش می‌دهد.

وی با بیان این‌که در بخش ریلی دو پروژه بزرگ از سوی چینی‌ها تامین مالی شده است، تصریح کرد: چینی‌ها برای ایجاد راه‌آهن سریع‌السیر ۴۰۰ کیلومتری تهران-قم-اصفهان و راه‌آهن ۱۰۰۰ کیلومتری تهران-مشهد (برقی)تامین مالی می‌کنند.

وی با اشاره به این که برای راه آهن تهران-تبریز به طول ۷۰۰ کیلومتر با زیمنس در حال مذاکره هستیم، افزود: همزمان در ارتباط با بحث صنعت ریلی ما بحث نوسازی واگن‌ها و ناوگان را داریم که هم شامل واگن‌های مسافری و هم واگن‌های باری می‌شود. در این باره هم با زیمنس هم با ایتالیایی‌ها مذاکرات مفصل داشتیم. از سوی دیکر  برای بهبود مدیریت در حوزه حمل و نقل ریلی با «دویچه بان» هم یک تفاهم‌نامه امضا شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برای نوسازی ۶۵ هزار کامیون با فولکس واگن مذاکراتی انجام شده به توسعه بنادر کشور اشاره کرد و گفت: بندر هرمزگان بیش از ۸۰ میلیون تن ظرفیت در سال دارد. در فاز دوم این بندر پلتفرم آن آماده شده و برای خرید تجهیزات هم توافق کرده‌ایم. ویک بخش سومی دارد که کشورهای مختلف و شرکت‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده‌اند که آلمان هم از جمله آنهاست.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: