آغاز برداشت دانه های روغنی در کشور/ ۱۳۰۰ تن کلزا در ۵ استان خریداری شد

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برداشت دانه ی روغنی کلزا از ابتدای سال جاری در استان های خوزستان، فارس و ایلام و سپس در کرمان و هرمزگان شروع شده و مراکز این شرکت، خرید تضمینی این محصول استراتژیک را آغاز کرده اند.

کلزابه گزارش عیارآنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران دکتر علی قنبری با بیان اینکه تاکنون ۱۳۰۰ تن دانه ی روغنی در ۵ استان خریداری شده، افزود: امسال ۶۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کشور به کشت کلزا اختصاص یافته و پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار تن از این محصول در کشور خریداری شود.
دکتر قنبری تاکید کرد: دانه ی روغنی کلزا در سراسر کشور کشت می شود و استان های برتر در زمینه ی تولید کلزا به ترتیب گلستان، خوزستان، اردبیل و خراسان رضوی می باشند که پیش بینی می شود نیمی از خرید تضمینی کلزا در این ۴ استان انجام شود.
وی تصریح کرد: دانه ی روغنی کلزا یک محصول استراتژیک و ماده اولیه ی تولید روغن خوراکی است و با توجه به برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید دانه های روغنی در کشور، نگاه ویژه ای به خود اتکائی تولید این محصول در کشور شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برداشت کلزا از اولین روزهای سال جاری در استان های جنوبی و کلزا خیز شروع شده و با گذشت زمان و رسیدن به ماههای گرم سال، برداشت آن سیر صعودی می گیرد و حدوداً تا اواسط مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید وزیر جهاد کشاورزی، متولی خرید تضمینی این محصول شده و با انجام خرید تضمینی با کیفیت، عملیات خرید دانه ی روغنی کلزا را انجام خواهد داد.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، قیمت خرید تضمینی کلزا را به ازای هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ۳۰۰ ریال اعلام و تشریح کرد: مراکز خرید این شرکت در استانها کلزای کشاورزان را تحویل می گیرند و بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل نسبت به پرداخت و واریز بهای کلزاهای خریداری شده اقدام می کند.

منبع: جهاد کشاورزی

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: