۲۴ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶

تجمیع شرکت های کوچک پلیمر الزامی است

زیر صنعت، معدن و تجارت، برخوردار نبودن از فناوری روز جهان را مهمترین مشکل صنایع میان دستی خوراک پتروشیمی های کشور برشمرد و گفت: امیدوارم با برنامه ریزی انجام شده در فضای پسابرجام، در سه سال آینده این کمبودها برطرف شود.

به گزارش عیارآنلاین ،«محمدرضا نعمت زاده» عصر چهارشنبه در آیین افتتاح دهمین نمایشگاه «ایران پلاست» در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، افزود: افزون بر هشت هزار واحد تولیدی در بخش پلیمر در کشور فعالند که از نظر کمی کافی به نظر می رسد.
وی گفت: این واحدها در زمینه توسعه، طراحی، مهندسی، تست و آزمون ها، تشکیل آزمایشگاه های مرجع و به کارگیری هنرهای طراحی و زیبایی شناسی در ارائه محصولات، کمبودهایی دارند که به دنبال رفع و برطرف کردن آنها هستیم.
وزیر صنعت، تجمیع شرکت های کوچک باهدف تشکیل شرکت های بزرگتر برای رفع مشکلات تامین مالی و بازاریابی محصولات آنها را الزامی دانست و گفت: این وزارتخانه در تلاش است تا با عملی کردن برنامه ها خود، به رشد کمی و کیفی این شرکت ها کمک کرده و به توانمندی های آنها بیفزاید.
نعمت زاده تصریح کرد: امروز بیشتریت کمبودها در عرصه صنایع میان دست پتروشیمی ها در زمینه خوراک پتروشیمی هاست وجود دارد که از فناوری های روز جهان برخورد نیستند.
به گزارش ایرنا، دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست عصر امروز (چهارشنبه) با حضور ۹۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۵ کشور جهان آغاز به کار کرد.
در این دوره از نمایشگاه، ۴۰۰ شرکت داخلی و ۵۰۰ شرکت از ۲۵ کشور دیگر حضور دارند. نمایندگانی از ۱۳ کشور اروپایی، ۱۰ کشور آسیایی، یک کشور آفریقایی و یک کشور از منطقه اقیانوسیه برای شرکت در دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاس به تهران آمده اند.
کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، استرالیا، آفریقای جنوبی، بلاروس، روسیه، ترکیه، ارمنستان، چین، هند و عراق در این نمایشگاه بین المللی شرکت کرده اند.
افزون بر معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران، وزیر نفت و مقام های بلندپایه وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین گشایش نمایشگاه حضور دارند.
دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از بیست و پنجم تا بیست و نهم فروردین ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: