۲۴ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۶

ایران و هلند یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی در بیش از ۱۰ زمینه امضا کردند

«مارتین ون‌دن‌برگ(Martin van den Berg)» معاون وزیر امور خارجه هلند با محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران دیدار و در بیش از ۱۰ زمینه یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی امضا کردند.

به گزارش عیارآنلاین ،در این دیدار طرفین آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی مشترک را بررسی کردند و طرف هلندی با اشاره به ظرفیت و فرصت های سرمایه گذاری موجود در ایران به گسترش همکاری های دو جانبه تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، مهمترین بخش های مطرح شده در این یادداشت تفاهم برای گسترش همکاری های دوجانبه می توان به «انرژی، همکاری های مالی، بانکی و بیمه، نهایی کردن موافقت نامه های اقتصادی، همکاری های حمل ونقل از جمله توسعه فرودگاه و بندری، مدیریت منابع آب کشاورزی، بهداشت و تبادل تجربیات و اطلاعات در حوزه های مختلف» اشاره کرد.
به گزارش ایرنا، این مقام هلندی همچنین در دیدار با لی‌الله افخمی‌راد رئیس سازمان توسعه تجارت، بر عزم دولت کشورش برای برقراری روابط تجاری با ایران تاکید کرد و افزود: گام نخست ما تلاش برای ایجاد ارتباط مستقیم و مفید بانک‌های هلندی با بانک‌های ایرانی است تا از این مسیر روابط تجاری در بخش‌های دیگر تسهیل شود.
وی خاطرنشان کرد: ما به گسترش تجارت با ایران علاقه‌مندیم اما رفع موانع و مشکلات تجاری زمان‌بر و نیازمند صبر است.
معاون وزیر امور خارجه هلند تاکید کرد: ما آمادگی داریم که در بخش زیرساخت‌های ایران سرمایه‌گذاری مشترک انجام دهیم و با همکاری بنگاه‌های ایرانی تولید مشترک داشته باشیم.
به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، سال ۹۴ حجم تجارت ایران و هلند ۶۵۰ میلیون دلار بود که بیش از ۶۰۰ میلیون دلار آن را واردات ایران از هلند و ۴۰ میلیون دلار آن را صادرات ایران به هلند تشکیل می‌داد.

منبع: ایرنا

تلگر

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: