با مشارکت ایتالیایی ها؛

نیروگاه خورشیدی ۵۰مگاواتی در قشم ساخته می شود

قشم – مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: نیروگاه خورشیدی ۵۰مگاواتی با مشارکت ایتالیایی ها در قشم ساخته می شود.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در نشستی با مدیرعامل شرکت کارلو مارسکا ایتالیا ضمن اشاره به سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران و امضای چندین تفاهم نامه اقتصادی میان دو کشور بیان داشت: سهم جزیره قشم از این سفر مهم سیاسی و اقتصادی، امضای تفاهم نامه احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی با شرکت کارلو مارسکا ایتالیا بود که می توان از آن به عنوان بخشی از دستاوردهای مهم برجام و دوران پسا تحریم نام برد.

مومنی با استقبال از احداث نیروگاه خورشیدی در این جزیره گفت: با بهره بردن از فناوری مدرن در پی توسعه و تقویت فعالیت های کلان اقتصادی در قشم هستیم.

وی ادامه داد: ارتباط اقتصادی بین ایران و ایتالیا با رفع تحریم ها وارد مرحله جدیدی شده و منطقه آزاد قشم نیز بر اساس سیاست های توسعه ای مورد توجه بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فعالان اقتصادی ایتالیا قرار گرفته است.

فابیو مارسکا مدیرعامل شرکت کارلو مارسکا ایتالیا هم ضمن استقبال از همکاری با منطقه آزاد قشم، گفت: با دریافت مجوزهای لازم آماده ایم ظرف مدت هشت ماه نخستین نیروگاه خورشیدی را در قشم راه اندازی کنیم.

قرار بود تفاهم نامه احداث این نیروگاه در حضور رئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر ایتالیا در تهران امضا شود که به دلیل حجم بالای برنامه های سفر هیئت عالیرتبه ایتالیا به ایران، امضای آن در تهران امکانپذیر نشد.

منبع: مهر

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: