۲۵ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵

کاهش ۹ درصدی میزان ثبت ازدواج درسال گذشته در زنجان

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان زنجان با اشاره به میزان طلاق ثبت شده در استان زنجان گفت: ۲ هزار و ۳۰۹ مورد واقعه طلاق در استان زنجان به ثبت رسیده است که متاسفانه نسبت به سال ۹۳ افزایش ۱۵٫۷ درصدی داشته است.

به گزارش عیارآنلاین ،مهدی ژاله‌چیان ، با اشاره به ثبت بیش از دو هزار واقعه طلاق در دفاتر ذیربط ادارات ثبت احوال استان در سال قبل اظهار داشت: میزان نرخ طلاق ۲٫۲ بوده است .

وی با اشاره به میانگین سنی مردان و زنانی که طلاق گرفته اند تصریح کرد: میانگین سنی طلاق در مردان ۳۳٫۸ و در زنان ۲۸٫۸ سال بوده است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان زنجان ابراز کرد: تعداد ازدواج به ثبت رسیده در استان در سال گذشته ۱۱ هزار و ۲۹۹ مورد بوده است که  میزان نرخ آن ۱۰٫۵ بوده است.

وی با اشاره به کاهش میزان ازدواج در استان زنجان تصریح کرد: میزان ازدواج به ثبت رسیده در ادارات ذیربط ثبت احوال استان نسبت به سال ۹۳، ۹٫۲۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ژاله چیان خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج در استان در بین مردان و زنان به ترتیب ۲۸٫۳ و ۲۳ سال بوده است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان زنجان بیان کرد: آمارها نشان می دهد که بیشترین طلاق ها در سالهای ابتدایی ازدواج بوده است.

منبع: دانا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: