ایران و ایتالیا ۱۲ سند همکاری در زمینه های مختلف امضا کردند

نمایندگانی از بخش خصوصی ایتالیا و نمایندگانی از بخش دولتی و تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با حضور نخست وزیر ایتالیا و وزیر صنعت کشورمان، ۱۲ موافقتنامه همکاری در بخش های مختلف انرژی، فولاد، مخابرات و هوانوردی، فرودگاهی و پزشکی امضا کردند.

به گزارش عیارآنلاین ، نشست تجاری ایران و ایتالیا صبح امروز(چهارشنبه) با حضور متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا و نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان آغاز به کار کرد.
در نشست امروز که در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در تهران و با حضور نمایندگانی از شرکت های ایتالیایی و ایرانی در حال برگزاری است، انجمن شرکت های ساخت و مهندسی صنعت نفت ایران و شرکت انی ایتالیا (ANIE) یادداشت تفاهم گسترش همکاری طرفین برای طراحی، عرضه و اجرای پروژه های جدید صنایع نفت و گاز را در ایران و کشورهای همسایه امضا کردند.
اتحادیه پوشاک تهران نیز امروز با شرکت ایتالیایی «سیستم مد ایتالیا»(SISTEMA MODA ITALIA) موافقتنامه گسترش همکاری تجاری و صنعتی دوجانبه را در صنایع منسوجات و مد امضا کردند.
گروه آی.ا.کیو/IMQ ایتالیا نیز امروز تفاهمنامه دوجانبه توسعه و حمایت از مشارکت دوجانبه در بررسی دانش و صلاحیت به منظور شناخت نیازهای اولیه بازار ایران مناسب با خدمات شرکت ایتالیایی و تدوین بهتر هدف همکاری طرفین را با شرکت ایرانی مهندسی و صنایع فهامه، امضا کرد.
امروز همچنین قرارداد عرضه تجهیزات صنعتی و خدمات برای ساخت کارخانه فولاد به ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن و به ارزش ۳۵۰ میلیون یورو بین شرکت فولاد بوتیا ایران (بیسکو) و شرکت DANIELI ایتالیا امضا شد.
شرکت فولاد بوتیا(بیسکو) نیز قرارداد دیگری با شرکت «فاتا اسپا- FATA SPA» ایتالیا برای عرضه تجهیزات و خدمات ساخت نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی در استان کرمان به ارزش ۲۳۷ میلیون یورو امضا کرد.
همچنین در نشست امروز شرکت فولاد مبارکه موافقتنامه ای با شرکت «مارسگاگلیا» ایتالیا باهدف تقویت همکاری بین طرفین و نهایی کردن قراردادها برای عرضه محصولات نهایی فولاد مبارکه امضا کرد.
شرکت مخابرات ایران نیز موافقتنامه همکاری با شرکت ایتالیایی «ایتال تل- ITALTEL» برای اجرای شبکه مخابرات در ایران امضا کرد.
در نشست امروز فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا، یادداشت تفاهمی بین شرکت «آیتی وای- ITWAY» ایتالیا و شرکت سرمایه گذاری پاتاسا ایران برای همکاری در پروژه های فناوری در زمینه های مختلف امضا شد.
شرکت «بل للی گروپ- BELLELI GROUP» ایتالیا موافقتنامه ای با شرکت جهانپارس ایران برای اجرای قراردادهای مهندسی، تامین کالا و ساخت (EPC) در بخش های انرژی و زیربنایی امضا کرد.
شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در نشست امروز موافقتنامه ارزیابی مجدد زیربنای فرودگاه کرمان و به ویژه طراحی، مهندسی و مدیریت اجرای باند فرودگاه را با شرکت «ویتالی اسپا- VITALI SPA» ایتالیا امضا کرد.
همچنین دانشگاه شهید بهشتی تهران یادداشت تفاهم تحقیقات در زمینه توسعه شهری شهرهای ایران و نقش تنوع زیستی در برنامه ریزی معاصر شهری، تحقیقات درباره توسعه معماری پایدار در ایران، بکارگیری تجربه معماران در معماری سبز، بررسی مدل معروف به جنگل عمودی افقی در برج مسکونی میلان را با شرکت معماری «استفانو بوری- STEFANO BOERI» امضا کرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در این نشست قراردادی با شرکت «دیمنشن اسپا- DIMENSIONE SPA» برای عرضه ۳۰ واحد سیار بیمارستانی امضا کرد.
به گزارش ایرنا، دیروز(سه شنبه) در نخستین روز سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران، هفت سند همکاری در زمینه های مختلف از جمله همکاری در زمینه گردشگری و فعالیت های فرهنگی، تفاهم نامه همکاری صنعتی بین وزارت نیروی ایران و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و همچنین چارچوب همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی ایتالیا امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت انل و شرکت ملی صادرات گاز ایران، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت فرودگاه های ایران و شرکت فرودگاه های میلان ایتالیا، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت کارگاز سیستم ایران و شرکت دانیلی ایتالیا در زمینه تولید انواع مفتول، میلگرد و تسمه مورد نیاز صنایع خودرو از دیگر اسنادی بود که روز گذشته بین طرفین رد و بدل شد.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: