قرارداد ساخت ۷۰ لکوموتیو و ۶۰۰ موتور کشتی نهایی شد

رئیس کنفدراسیون صنایع ایتالیا به حجم تجارت ایران و ایتالیا و کاهش آن در پنج سال اخیر اشاره کرد و گفت: قرارداد ساخت ۷۰ دستگاه لکوموتیو و ۶۰۰ موتور کشتی بین دو طرف نهایی شد.

به گزارش عیارآنلاین ،پس از سفر رئیس‌جمهور کشورمان به همراه هیات تجاری به ایتالیا و فرانسه، بسیاری از منتقدان اقتصادی معتقد بودند که این سفرها چیزی جز امضای تفاهم‌نامه در پی نداشته که هر یک ممکن است منجر به همکاری قرارداد نشود و نباید به آنها دل خوش کرد.

پس از ۲ ماه و با حضور هیات تجاری ایتالیا در ایران که نخست‌وزیر جوان این کشور در راس آن حضور داشت بخشی از این تفاهم‌نامه‌ها تبدیل به قرارداد همکاری شده و بقیه آن نیز در آینده‌ای نزدیک به همین مرحله خواهد رسید.

رئیس کنفدراسیون صنایع ایتالیا صبح امروز در جمع فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا که در اتاق‌ بازرگانی ایران برگزار شد به این نکته اشاره کرد که اکنون در ایران به اقداماتی دست زده‌ایم که هرگز در بازارهای بین‌المللی به این درجه نرسیده بودیم.

خانم ماتریولی آماری از حضور هیات‌های تجاری ایتالیا و بنگاه‌های این کشور ارائه کرد که قابل توجه بود و گفت: تاکنون ۷۰۰ بنگاه ایتالیایی و ۱۲۰۰ فعال اقتصادی برای همکاری با ایران اقدام کرده‌اند.

ماتریولی به حجم تجارت ایران و ایتالیا و کاهش آن در پنج سال اخیر اشاره کرد و افزود: در سال ۲۰۱۱ حجم تجارت ایران و ایتالیا ۷٫۲ میلیارد یورو بود که این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۱٫۷ میلیارد یورو کاهش پیدا کرد.

وی درمورد منتج به نتیجه شدن قراردادها بین ایران و ایتالیا نیز توضیحاتی ارائه کرد که قابل توجه بود.

رئیس کنفدراسیون ایتالیا به نهایی شدن قرارداد ساخت ۷۰ دستگاه لکوموتیو و ۶۰۰ موتور کشتی اشاره کرد و افزود: قرار است قراردادی در حوزه لوله‌های فولادی بسته شود و همچنین در زمینه تجهیز فرودگاه‌ها قراردادها به نتیجه رسیده است.

‌همکاری در زمینه تولید برق نیروگاه‌ها، ساخت خطوط راه‌آهن سریع‌السیر و تهیه واگن قطار با تکنولوژی بالا بین راه‌آهن دو کشور خبر دیگری بود که ماتریولی به آن اشاره کرد.

او همچنین از نهایی شدن قرارداد همکاری بین فولاد مبارکه با ایتالیایی‌ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد این شرکت بتواند لوله‌های فولادی بیشتری را به ایتالیا صادر کند.

بازسازی پیست فرودگاه کرمان و همکاری بیشتتر بین خطوط هواپیمایی ایران و ایتالیا، توسعه کریدور جاده شمال به جنوب ایران در غرب کشور به وسعت ۱۵۰۰ کیلومتر و اتصال این کریدور به ترکیه، یکی دیگر از قراردادهای همکاری بین دو کشور بود که اعلام شد.

رئیس کنفدراسیون صنایع ایتالیا همچنین به قراردادی در حوزه نفت بین ایران و شرکت سایپم جهت ارتقای پالایشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: همچنین شرکت NL ایتالیا با شرکت ملی صادرات گاز ایران برای صادرات گاز‌ مایع قراردادهایی را در دستور کار دارد.

خبر جالب توجه خانم ماتریولی همکاری بین دو کشور در حوزه ریسندگی و پوشاک بود که او گفت: قرار است سازمان مد ایتالیا با اتحادیه پوشاک تهران همکاری‌هایی را انجام دهد؛ در عین حال قراردادی با سازمان کنترل کیفیت ایتالیا برای ارتقای تولیدات محلی بسته خواهد شد.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: