کمیته سنجش و پذیرش دانشجو «برگزاری امتحانات سراسری» را به آموزش و پرورش تکلیف نکرده است

فانی، وزیر آموزش و پرورش: کمیته سنجش و پذیرش دانشجو تا به حال به ما تکلیف نکرده است که امتحانات تمام پایه‌های دوره متوسطه دوم به صورت سراسری برگزار شود اما ما آمادگی داریم که هر وقت این کمیته تکلیف کند که امتحانات کلاس‌های دهم و یازدهم (در برخی دروس) به صورت سراسری برگزار شود، اجرا کنیم

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص «موضوع سوابق تحصیلی در کنکور و اینکه عنوان می‌شود آموزش و پرورش آمادگی ندارد تا در تمام پایه‌های دوره متوسطه دوم، امتحان سراسری برگزار کند»، اظهار داشت: به موجب مصوبه مجلس، یک کمیته‌ای در وزارت علوم برای سنجش و پذیرش دانشجو وجود دارد که وزیر آموزش و پرورش و معاون آموزش متوسطه این وزارتخانه عضو این کمیته هستند.

وی ادامه داد: این کمیته تا به حال به ما تکلیف نکرده است که امتحانات تمام پایه‌های دوره متوسطه دوم به صورت سراسری برگزار شود اما ما آمادگی داریم که هر وقت این کمیته تکلیف کند که امتحانات کلاس‌های  دهم و یازدهم (در برخی دروس) به صورت سراسری برگزار شود، اجرا کنیم.

فانی تصریح کرد: ما در این خصوص مشکلی نداریم منتها باید یک سال زودتر به ما بگویند که ما به دانش‌آموزان اعلام کنیم و آنها با آمادگی لازم، سال تحصیلی را آغاز کنند.

بر اساس این گزارش، ﻫﻴﺄﺕ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺩﯾﻮﺍﻥ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺍﺩ‌ﺍﺭی شانزدهم بهمن سال گذشته با صدور حکمی، بند ۲ مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در  ششم آذر ۱۳۹۲ مبنی بر تأثیر مستقیم و قطعی نمرات سال آخر متوسطه در کنکور سراسری را ابطال کرد.

این رأی که در پی درخواستی برای ابطال بند ۲ مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو صادر شده است اشعار می دارد از آنجا که بر اساس قانون باید متوسط نمرات ۳ سال متوسطه در کنکور لحاظ شود، مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که اعمال معدل سال آخر را مجاز شمرده است، باطل است.

پس از این ماجرا، برخی عنوان می‌کردند به دلیل عدم آمادگی آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات سراسری در سه پایه دوره متوسطه، تأثیر معدل سال آخر متوسطه مبنا قرار گرفته شده بود.

منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: