۲۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

دستور توقف توسعه و تبدیل مدارس نمونه دولتی به هیئت امنایی

محبی، مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول:‌ از آنجایی که یکی از سیاست‌های آموزش‌وپرورش کاهش تنوع مدارس است، در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ توسعه مدارس نمونه دولتی حتی به صورت افزایش کلاس درس به هیچ عنوان مجاز نیست و این مدارس باید به سمت هیئت امنایی شدن بروند.

به گزارش عیارآنلاین، عظیم محبی در خصوص ثبت‌نام برای آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اظهار داشت:‌ ثبت‌نام برای ورود به پایه هفتم و پایه دهم مدارس نمونه دولتی از ۲۵ فرودین آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۵ ادامه دارد.

وی افزود:‌ دانش‌آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم مدارس نمونه دولتی باید در تمام دروس مقایس «خیلی خوب» یا مقایس «خوب» در یک درس و «خیلی‌خوب» در سایر دروس را کسب کرده باشند همچنین دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی باید حداقل معدل ۱۷ را داشته باشند.

مدیرکل متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: کارت ورود به جلسه آزمون پس از صدور توسط ادارات آموزش‌وپرورش در اختیار مدارس محل تحصیل دانش‌آموزان قرار گرفته و واحدهای آموزشی از تاریخ اول تیر تا سوم تیر ۹۵ کارت ورود به جلسه را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. آزمون مربوط ساعت ۹ صبح جمعه چهارم تیر به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

محبی درخصوص تاریخ اعلام نتایج عنوان کرد: نتایج حداکثر دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش «آیا روند توسعه مدارس نمونه دولتی در شهرها متوقف شده است؟» گفت:‌ از آنجایی که یکی از سیاست‌های آموزش‌وپرورش کاهش تنوع مدارس است، در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ توسعه مدارس نمونه دولتی حتی به صورت افزایش کلاس درس به هیچ عنوان مجاز نیست و این مدارس باید به سمت هیئت امنایی شدن بروند.افزایش بی‌رویه مدارس نمونه دولتی را کنترل می‌‌کنیم و این مدارس می‌توانند برای تبدیل شدن به مدارس هیئت امنایی درخواست خود را به ادارات آموزش و پرورش ارائه دهند.

منبع: تسنیم

۲

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: