در گفت‌وگوی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح شد

پیشنهاد فولادی ها برای استفاده ازمنابع صندوق توسعه ملی

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ارائه تسهیلات ارزان، استمهال بدهی‌ها، اختصاص یارانه به واحدهای تولیدی و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را به عنوان راهکارهایی برای حل مشکل صنعت فولاد بیان کرد.

به گزارش عیارآنلاین ،بهرام سبحانی  با اشاره به اینکه بخش فولاد در سال ۲۰۱۵ با رکود شدیدی در سطح دنیا مواجه بود، اظهار داشت: در سال آینده واحدهای فولادی کشور از افزایش حجم واردات فولاد آسیب شدیدی را متحمل شدند که امیدواریم امسال با اصلاح تعرفه ها تا حدودی این مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه انجمن فولاد یکسری پیشنهاداتی را برای حل مشکلات واحدهای تولیدی تهیه و به بخش های مربوطه ارسال کرده است، افزود: ارائه تسهیلات ارزان، استمهال بدهی ها، اختصاص یارانه به واحدهای تولیدی و تثبیت نرخ انرژی از جمله این پیشنهادات است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ، تصریح کرد: خوشبختانه دولت با تثبیت نرخ انرژی برای واحدهای تولیدی موافقت کرده است تا هزینه های تولید بیش از افزایش پیدا نکند اما هنوز در برای استهمال بدهی ها تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

سبحانی با بیان اینکه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیز دیگر پیشنهاد ما است، اضافه کرد: در حال حاضر بخشی از فروش جاری واحدهای تولید انجام می‌شود اما هنوز بخشی از کالاها در انبارهاست که به دلیل رکود بازار به فروش نرسیده است.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: