رئیس کل سازمان توسعه تجارت خبر داد

پرهیز از بخشنامه‌های مکرر سیاست امسال سازمان توسعه تجارت است

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات امری زمان‌بر و طولانی است که نیاز به ثبات قوانین دارد و در همین راستا به شدت جلوی صدور بخشنامه‌های مکرر را می‌گیریم.

به گزارش عیارآنلاین ،ولی‌اله افخمی‌راد ، در پاسخ به اینکه برخی صادر کنندگان از ممنوعیت‌های یک شبه برای صادرات برخی کالاها گلایه داشته و معتقدند این گونه مسائل سبب از دست رفتن بازارهای خارجی می‌شود، اظهار داشت: ثبات قوانین یکی از ضرورت‌های بازارهای صادراتی است و ما هم در سازمان توسعه تجارت تاکید کرده‌‌ایم که تا حد ممکن از صدور بخشنامه‌های متعدد پرهیز شود.

وی اضافه کرد: تجارت و صادرات امری زمان‌بر است و بخشنامه‌های مکرر ثبات در اقتصاد کشور را به هم می‌ریزد و صادر کننده و طرف خارجی نمی‌تواند برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشد.

افخمی‌راد همچنین کاهش طبقات تعرفه‌ای را در کشور از ۱۵ طبقه به ۸ طبقه پله‌ای برای حرکت به سمت پیوستن به سازمان تجارت جهانی دانست و افزود: به طور میانگین تعرفه واردات به کشور ۰٫۶۵ کاهش پیدا کرده که بالاترین رقم ۵۵ درصد و کمترین آن ۵ درصد است.

رئیس سازمان توسعه تجارت در پاسخ به اینکه طی چند روز گذشته خبری از مجلس منتشر شد که طی آن افزایش تعرفه سال ۹۵ را مصوب نکرد، با بی‌اطلاعی از این موضوع اظهار داشت: احتمالا مساله چیز دیگری بوده است. چرا که این تعرفه‌ها اقدامی در چارچوب قانون است.

خبرنگار فارس از تغییر سیاست‌های سازمان توسعه تجارت برای تعیین مصادیق خودروهای لوکس که قرار بود فقط حجم موتور در نظر گرفته نشود، پرسید که افخمی پاسخ داد: هیچ تغییری در تعرفه واردات خودرو و مصادیق آن به وجود نیامده و امسال نیز همچنان واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که آن را لوکس می‌دانیم، داده نمی‌شود.

وی همچنین به آمار واردات خودرو در سال ۹۴ اشاره کرد که نسبت به سال ۹۳ ، ۴۳ درصد کاهش داشته است.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: