۲۳ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۵
در دیدار با معاون وزیر صنعت ایران ؛

اعلام آمادگی «متروگروپ آلمان» برای تاسیس ۸ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در تهران

قائم‌مقام فروشگاه‌های زنجیره‌ای مترو آلمان (مترو گروپ) اعلام کرد: ما در حال بررسی بازار ایران هستیم و در گام نخست آمادگی داریم هشت فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در تهران راه‌اندازی کنیم.

به گزارش عیارآنلاین ،«اووه هولزر» در دیدار با «ولی‌الله افخمی‌راد» رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: علاقه‌مند به حضور در بازار ایران هستیم و پیشنهاد ما ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ برای تامین نیاز بنگاه‌های بزرگ مواد غذایی، رستوران‌ها و سوپر مارکت‌هاست.
وی تشریح کرد: راه‌اندازی این فروشگاه‌ها به ۲۲ میلیون یورو بودجه نیاز دارد که ما برای انجام این کار در ایران این سرمایه را در نظر گرفته‌ایم.
قائم‌مقام فروشگاه‌های زنجیره‌ای مترو آلمان با تشریح اهداف شرکت متبوعش مبنی بر این فروشگاه ها در تهران و گسترش آن به شهرهای بزرگ همچون مشهد، اصفهان و… علاقه‌مندی خود را به سرمایه‌گذاری مشترک مطابق نقطه نظرات سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد.
وی یادآور شد: ایران دارای بیشترین سوپرمارکت کوچک در جهان است و در صورت حضور ما در ایران، این آمادگی را داریم که با بخش تولید، عرضه و صادرات مواد غذایی در ایران همکاری کنیم و ضمن ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی کشاورزی ایران، در صادرات کالاهای ایرانی نیز سهیم شویم.

رئیس سازمان توسعه تجارت نیز در این دیدار با اشاره به نگاه دولت یازدهم به توسعه روابط با کشورهای جهان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران همواره حامی سرمایه‌گذاری خارجی در کشور است و ما نیز براساس همین رویکرد از سرمایه‌گذاری خارجی در ایران حمایت می‌کنیم و در این مسیر گام برمی‌داریم.
افخمی‌راد بر لزوم ایجاد ارتباط مستقیم تجار و بنگاه‌های اقتصادی ایران و آلمان تاکید کرد و گفت: برگزاری نشست‌های رودررو بین بخش خصوصی دو کشور و رفع مشکلات و موانع تجاری دوجانبه از عوامل ایجاد توسعه پایدار همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و آلمان است.
وی با اعلام حمایت همه جانبه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران از سرمایه‌گذاری شرکت مترو آلمان در کشورمان اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم با شهرداری تهران در این زمینه انجام خواهد شد تا مناطق مناسب برای سرمایه‌گذاری از طریق شهرداری تهران به اطلاع این شرکت برسد و سازمان توسعه تجارت در این راه از هیچ گونه کمکی دریغ نمی‌کند.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: