۲۷ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

تعیین تکلیف مرغ در هفته آینده/ احتمال کاهش تولید در سال ۹۵

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قرار است تولید مرغ در سال‌جاری کاهش یابد، اعلام کرد: در هفته آینده چند جلسه در این زمینه برگزار و درباره میزان تولید تصمیم‌گیری می‌شود.

گوشت مرغبه گزارش عیارآنلاین، محمد یوسفی با بیان اینکه در دو روز اخیر قیمت مرغ زنده حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است، اظهارداشت: بارندگی های اخیر و بسته شدن راه‌ها یکی از دلایل این امر است.

وی، قیمت مرغ برای مصرف کننده را حدود ۵۰۰۰ تومان عنوان کرد و با بیان اینکه نرخ این کالا در میادین میوه  وتره بار هم ۴۹۵۰ تومان است، اضافه کرد: قیمت مرغ زنده هم به صورت مدت دار ۳۷۰۰ تومان و نقدی ۳۵۰۰ تومان است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قرار است تولید مرغ در سال‌جاری کاهش پیدا کند، گفت: مرغداران زیان زیادی دیده اند و اگر وضع به همین روال ادامه پیدا کند، شرایط آنان بدتر خواهد شد.

یوسفی در پاسخ به این پرسش که قرار است تولید چه میزان کاهش پیدا کند؟ ادامه داد: به اندازه ای که میزان عرضه و تقاضا متعادل شود و تولید پاسخگوی صادرات هم باشد.

وی با اشاره به اینکه باید تمام مواردی فوق برآورد و مشخص شود تا بتوان میزان دقیق کاهش تولید را اعلام کرد، افزود: در هفته آینده چند جلسه با مسئولان مربوطه در این زمینه برگزار و درباره میزان تولید تصمیم‌گیری خواهد شد.

منبع: مهر

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: