۲۵ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد

لزوم رشد کیفی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی/ واحد‌های کوچک از نظر بازاریابی مشکل دارند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد کمی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی کافی است و باید کمک کنیم صنایع پایین‌دستی از لحاظ کیفی رشد کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت‌زاده در دهمین نمایشگاه ایران‌پلاست اظهار داشت: ما یکبار در نمایشگاه دوسلدورف آلمان شرکت کردیم که سه سال یکبار برگزار می‌‌شد و از آن نمایشگاه راه‌اندازی ایران پلاست و توجه به صنایع پایین‌دستی را اقتباس کردیم.

وی ادامه داد: به یاد دارم نشستی با آقای جهانگیری داشتیم و وی که وزیر صنایع بود‌ از ما خواست‌ در جهت توسعه صنایع پایین‌دستی کمک کنیم.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت افزود: در این راستا یک شرکت مشترک با ایدرو تشکیل دادیم، مطالعاتی انجام شد و امروز به برکت آن رشد خوبی در صنایع پایین‌دستی داریم.

نعمت‌زاده ادامه داد: ما در پایین‌دست ۱۲ هزار شرکت و در بخش پلیمر ۸ هزار شرکت داریم که از نظر ظرفیت و تعداد کافی هستند اما کمبودهایی در طراحی و مهندسی، آزمایشگاه‌های مرجع، تست و آزمون، بکارگیری زیبایی‌شناسی در طراحی محصول و همچنین یکپارچه شدن دارند زیرا واحدهای کوچک باید بتوانند با هم شریک شوند چون از لحاظ تامین منابع و بازاریابی داخلی و خارجی مشکل دارند.

وی تصریح کرد: رشد کمی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی کافی است و باید کمک کنیم صنایع پایین‌دستی از لحاظ کیفی رشد کنند.

نعمت زاده اضافه کرد: در زمینه خوراک، هم بالا دست پتروشیمی و هم در میان‌دستی که کمبود سرمایه‌گذاری و نیاز به تکنولوژی پیشرفته محسوس است باید کار بیشتری انجام شود و امیدواریم بعد از تحریم، صنایع میانی را ظرف دو یا سه سال تکمیل کنیم تا کل زنجیره از خوراک خام تا محصول نهایی که در خودرو، پزشکی، الکترونیک و امثال آن کاربرد دارد را در اختیار داشته باشیم.

 منبع: فارس

۲

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: