۲۵ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶

بیکاری در ایران بیشتر شد/ ایران در رتبه ۲۴ بیکاری جهان

صندوق بین‌المللی پول از افزایش نرخ بیکاری در ایران طی سال گذشته خبر داد و اعلام کرد ایران در رده‌بندی جهانی رتبه ۲۴ را از این نظر به خود اختصاص داده است.

نرخ بیکاری ایران_شغلبه گزارش عیارآنلاین، آماری که صندوق بین المللی پول در پایگاه داده‌های گزارش چشم‌انداز اقتصادی جهان منتشر کرده است نشان می‌دهد نرخ بیکاری در ایران طی سال گذشته افزایش داشته است.

نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۰٫۶ درصد اعلام شده بود که بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۱۰٫۸ درصد افزایش داشته است.

با وجود افزایش نرخ بیکاری ایران در سال گذشته، جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی از این نظر بهبود داشته است. ایران بین ۱۰۶ کشور جهان از نظر نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۵ رتبه ۲۴ را به دست آورده است.

ایران در سال ۲۰۱۴ با نرخ بیکاری ۱۰٫۶درصدی در رتبه ۳۱ جهان قرار گرفته بود که بر این اساس رتبه ایران از نظر نرخ بیکاری در سال گذشته (۲۰۱۵) ۷ پله بهبود داشته است.

بوسنی و هرزگوین با نرخ بیکاری ۲۷٫۷درصدی بالاترین نرخ بیکاری را بین کشورهای جهان طی سال گذشته داشته است. مقدونیه با بیکاری ۲۷٫۲درصدی و آفریقای جنوبی با بیکاری ۲۵٫۳درصدی به‌ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش برخی کشورهای صنعتی و اروپایی نرخ بیکاری بیشتری نسبت به ایران در سال ۲۰۱۵ داشته‌اند. از جمله این کشورها عبارتند از اسپانیا با نرخ بیکاری ۲۲درصدی، یونان با نرخ بیکاری ۲۵درصدی و ایتالیا با نرخ بیکاری ۱۱٫۸درصدی.

فرانسه نیز با نرخ بیکاری ۱۰٫۳درصدی تنها یک پله پایین‌تر از ایران قرار داشته و رتبه ۲۵ را بین کشورهای جهان از نظر نرخ بیکاری داشته است.

نرخ بیکاری برخی کشورهای دیگر عبارت است از: ترکیه ۱۰٫۲ درصد، فنلاند ۹٫۳ درصد، سوئد ۷٫۴ درصد، اندونزی ۶٫۱ درصد، روسیه ۵٫۵ درصد، آمریکا ۵٫۲ درصد، آلمان ۴٫۶ درصد، مصر ۱۲٫۸ درصد، الجزایر ۱۱٫۲ درصد، قبرس ۱۵٫۳ درصد.

کمترین نرخ بیکاری نیز مربوط به تایلند گزارش شده است. نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۰٫۸۷۷ درصد اعلام شده است.

منبع: تسنیم

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: