موافقت مجلس با افزایش وام ازدواج تا ۱۰ میلیون تومان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی را موظف کردند کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت قرار دهد.

وام ازدواجبه گزارش عیارآنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت عصر امروز صحن علنی مجلس پیشنهاد حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم را در راستای الحاق به بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را در دستور خود کار قرار دادند.

در این پیشنهاد آمده است به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف است کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده های قرض الحسنه، پس انداز و جاری در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهد.

در تبصره یک این پیشنهاد آمده است تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین از سه میلیون تومان به ده میلیون تومان با دوره بازپرداخت چهار ساله افزایش می یابد.

در تبصره دو مطرح شده است بانک مرکزی موظف است اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به نحوی مدیریت کند که تعداد جوانان در صف وام ازدواج در پایان هر ماه کمتر از ۵۰ هزار نفر باشد.

در تبصره سه آورده شده است بانک مرکزی وظیفه نظارت بر اجرای این قانون و جریمه بانک های متخلف در این زمینه را برعهده دارد.

از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن علنی ۱۴۰ نماینده به این پیشنهاد الحاقی موافقت کردند ۱۶ نماینده رای مخالف و ۹ نماینده رای ممتنع دادند.

لازم به ذکر است که نمایندگان تنها در جلسه علنی عصر امروز تنها بخش درآمدی را به تصویب رساندند و پیشنهاد مصباحی مقدم در بخش هزینه ای نیز بار دیگر بررسی و رای گیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: