فانی: افزایش دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای؛ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

فانی، وزیر آموزش و پرورش: باید تلاش کنیم دانش آموز در همین سنین ابتدایی در مدارس با مباحث اقتصادی و حرفه ای آشنا شوند تا فردا که وارد جامعه می شوند به یک حرفه نقش آفرین مسلط و در اقتصاد کشور نقش آفرین باشد./ در حال حاضر ۳۷ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه در بخش فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند و هدف گذاری شده که در برنامه ششم این نسبت به ۴۶ درصد برسد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی افزایش بهره وری و کوچک سازی را به عنوان یکی از اقدامات این وزارتخانه در حوزه تحقق شعار سال دانست و اظهار کرد: به طور خاص بحث فرهنگ سازی و آماده سازی دانش آموزان با سیاست ها و اصول اقتصاد مقاومتی، اتکا به خود و استفاده بهینه از منابع را در نظر داریم.

وی افزود: در سند تحول که مبنای فعالیت های وزارت آموزش و پرورش در طول برنامه ششم و هفتم خواهد بود، بخشی با عنوان ساحت های تربیتی داریم که یکی از آن ها تربیت اقتصادی و حرفه ای دانش آموزان است.

فانی گفت: باید تلاش کنیم دانش آموز در همین سنین ابتدایی در مدارس با مباحث اقتصادی و حرفه ای آشنا شوند تا فردا که وارد جامعه می شوند به یک حرفه نقش آفرین مسلط و در اقتصاد کشور نقش آفرین باشد.

وی بر لزوم تربیت دانش آموزانی معتقد به خوداتکایی و استفاده از منابع داخلی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر ۳۷ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه در بخش فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند و هدف گذاری شده که در برنامه ششم این نسبت به ۴۶ درصد برسد.

فانی آماده سازی نیاز کشور در حوزه نیروی انسانی متخصص فنی و حرفه ای را از جمله دستاوردهای این هدف گذاری دانست و گفت: این مسئله بر روی تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

وی با اشاره به الگو گیری دانش آموزان از معلمان اظهار کرد: برنامه های آموزشی و پرورشی حلقه هایی موثر در فرهنگ سازی دانش آموزان است که باید حلقه های دیگری را شناسایی و به مرحله اجرا درآوریم.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: