برنامه آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی است

کفاش، معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش: حذف موسساتی که می خواهند مهارت های اضافی آموزش بدهند مقدور نیست ولی آموزش و پرورش می تواند بر محتوا ، سازماندهی و قیمت آنها نظارت کند./ برنامه آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی است و بر اساس سند تحول درصدی اضافه حقوق برای معلمان مناطق محروم پیش بینی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش امروز ۲۲ فروردین در مراسم اختتامیه هفتمین دوره مجلس دانش آموزی در پاسخ به یکی از نمایندگان که از سیاست های آموزش و پرورش در خصوص تقویت مدارس با هدف عدم نیاز به کلاسها و موسسات کنکوری سوال کرده بود اظهار داشت: حذف موسساتی که می خواهند مهارت های اضافی آموزش بدهند مقدور نیست ولی آموزش و پرورش می تواند بر محتوا ، سازماندهی و قیمت آنها نظارت کند.

وی ادامه داد: برنامه آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی است و بر اساس سند تحول درصدی اضافه حقوق برای معلمان مناطق محروم پیش بینی شده لذا تقویت معلمان از نظر فوق العاده شغل برای حرکت به سمت مدارس مناطق محروم از برنامه های آموزش و پرورش است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص سرنوشت مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان گفت: این مدارس همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد اما دولت از افزایش بی رویه این مدارس جلوگیری می کند. توسعه و تاسیس این مدارس باید بر اساس استانداردهای جهانی تعریف شده باشد نه تقاضا یا اعمال نفوذ موجود در منطقه و فلسفه تاسیس مدارس نمونه دولتی نیز کمک به دانش آموزان مستعد مناطق محروم است.

کفاش در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص ادامه تحصیل دختران دانش آموز در مناطق محروم اظهار داشت: خوشبختانه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که پوشش ما در دوره ابتدایی تقربیا به ۱۰۰ درصد رسیده و در دوره متوسطه هم افزایش بالایی داشته است .

معاون وزیر در پایان در خصوص عضویت شورای دانش آموزی در شورای استان ها گفت: من تاکید می کنم مشاوران ما از مجلس دانش آموزی همچنان به عنوان مشاور مدیران به همکاری ادامه دهند اما عضویت آنها در شورای نخبگان آموزش و پرورش باید طی مراحلی صورت بگیرد چون شورای نخبگان تعریف مشخصی دارد اما اگر بخواهیم می توانیم این پینشهاد را مطرح کنیم.

به پاداش نمایندگان مجلس دانش آموزی به عنوان آخرین موضوع مطرح شده در سخنان کفاش پرداخته شد که سفر به عتبات عالیات است و کفاش در این خصوص گفت: این پاداش توسط وزیر محترم اعلام شد که بعد از امتحانات و کنکور نمایندگان در ۲ کاروان اعزام خواهند شد برای شخص همراه هم تسهیلات وام در نظر گرفته می شود.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: