تعیین تکلیف تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری تا آخر فروردین امسال

خدایی، رئیس سازمان سنجش: اگر مجلس شورای اسلامی برسد و استفساریه‌ای را بررسی و ابلاغ کند، ما براساس آن استفساریه عمل می‌کنیم و در غیر این صورت رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که در حکم قانون است، به همان صورت ممکن اجرا می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امروز در حاشیه آیین اختتامیه هفتمین دوره مجلس دانش‌آموزی که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری امسال گفت: پس از آن که دیوان عدالت اداری رأی به ابطال تأثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری دانشگاه‌ها داد، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش، طرح استفساریه‌ای تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که با امضای ۷۰ تا ۸۰ نماینده مجلس در دست بررسی است.

وی افزود: قاعدتاً اگر مجلس شورای اسلامی برسد و استفساریه‌ای را بررسی و ابلاغ کند، ما براساس آن استفساریه عمل می‌کنیم و در غیر این صورت رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که در حکم قانون است، به همان صورت ممکن اجرا می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: منتظر باشید تا این را اطلاع‌رسانی کنیم و حداقل از نظر وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور، تا آخر فروردین اطلاع‌رسانی رسمی خواهیم کرد.

منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: