۲۲ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد

تشکیل بانک تخصصی ویژه صنایع کوچک و متوسط

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل صنایع کوچک، تأمین منابع مالی است که برای این منظور پیشنهاد تشکیل بانک تخصصی صنایع کوچک و متوسط ارائه‌ شده است.

به گزارش عیارآنلاین ،علی یزدانی بعدازظهر امروز در سفر خود به شیراز در جلسه شورای مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به‌نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند کار و تلاش وسیع و گسترده بوده و امسال محور اصلی برنامه‌های این سازمان برنامه‌ریزی، اجرا و عمل در این زمینه است.

وی افزود: امسال باید با سرلوحه قراردادن فرمایشات مقام معظم رهبری، دیدگاه‌های رئیس‌جمهور و نیز توصیه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت، گام‌های اساسی و عملیانی برای تحقق اقتصاد و مقاومتی برداشته شود.

یزدانی حفظ اشتغال و تولید واحدهای صنعتی موجود، فعال کردن ظرفیت‌های کامل واحدهای صنعتی و نیز راه‌اندازی واحدهای راکد را از مهم‌ترین برنامه‌های امسال از سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از برنامه‌ریزی و تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی و سیاست‌های این سازمان در سال ۹۵ خبر داد و گفت: این آیین‌نامه‌ها تا هفته آینده به شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

یزدانی حمایت و جذب سرمایه‌گذاران را از مأموریت‌های اصلی شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی اعلام کرد و گفت: باید با سازوکار مناسب، زمینه افزایش سرمایه‌گذاری فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم فراهم کردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی، بر ارتقای سرعت و کیفیت در اجرای طرح‌های عمرانی تأکید کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به سهم بیش از ۹۰ درصدی صنایع کوچک و متوسط از کل صنایع موجود کشور، تقویت و حمایت از این صنایع را از مأموریت‌های مهم این سازمان اعلام کرد و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مسائل صنایع کوچک، تأمین منابع مالی است که برای این منظور پیشنهاد تشکیل بانک تخصصی صنایع کوچک و متوسط ارائه‌ شده و امیدوارم با تشکیل این بانک امور سرمایه‌گذاری، اختصاص تسهیلات بانکی و تأمین منابع مالی با سرعت بیشتری انجام شود.

یزدانی همچنین ارائه آموزش به واحدهای صنعتی را از دیگر برنامه‌های مهم امسال اعلام کرد و گفت: امسال برنامه‌های آموزشی برای ۱۰۰ هزار نفر پیش‌بینی شده که تحقق این موضوع عزم بلندی را می‌طلبد.

در این جلسه رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز به تشریح برنامه‌ها و اقدامات این شرکت در حوزه‌های مختلف پرداخت و اظهار داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، کمیته ویژه اقتصاد مقاومتی از ابتدای امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.

علی صداقت‌پور همچنین با اشاره به واگذاری ۶۱ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فارس گفت: هم‌اکنون در تمام مناطق و شهرستان‌های استان فارس با ایجاد شهرک‌های صنعتی، زیرساخت‌های مورد نیاز برای استقرار واحدهای صنعتی و جذب سرمایه‌گذاری فراهم‌ شده است.

وی افزود: استان فارس عنوان دوم را در تعداد شهرک‌های صنعتی در حال واگذاری به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، حل مشکلات واحدهای صنعتی از طریق اجرای طرح‌هایی نظیر کلینیک صنعتی، نظارت و اجرای دقیق طرح‌های عمرانی و زیرساختی، حضور در شهرک‌های صنعتی مناطق مختلف این استان و جلسه با مسئولان شهرستان‌ها به‌منظور ایجاد تعامل بیشتر در راستای توسعه بخش صنعتی را از برنامه‌های این شرکت اعلام کرد.

به گزارش فارس، در این جلسه برخی از مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در حوزه‌های کاری به بیان دیدگاه و نیز فعالیت‌های انجام‌شده پرداختند.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: