سفیر ایتالیا در تهران اعلام كرد:

اعلام آمادگی چند شرکت بزرگ ایتالیایی برای سرمایه‌گذاری در ایران/سفر هیات اقتصادی برای نهایی کردن قراردادها

سفیر ایتالیا در تهران در دیدار با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از آمادگی چند شرکت بزرگ ایتالیایی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیرساختی کشورمان خبر داد

به گزارش عیارآنلاین ،«مائورو کنچاتوری» در دیدار با ولی‌الله افخمی‌راد افزود:‌ ۲۴ فروردین ماه هیاتی اقتصادی از این شرکت‌ها راهی ایران خواهد شد تا قراردادهای نهایی را با طرف‌های ایرانی در پروژه‌های مختلف به امضا‌ برسانند.
وی گفت‌:‌ با این کار به دنیا یک پیام روشن می‌دهیم که وارد مرحله اجرایی در همکاری‌های مشترک اقتصادی با ایران شده‌ایم.
سفیر ایتالیا در تهران افزود:‌ در همین رابطه، نمایندگان شرکت‌های بیمه و بانک ایتالیا نیز در این سفر حضور خواهند داشت؛ افرادی که این هیات ایتالیایی را همراهی می کنند به پروژه‌های کنونی در ایران اشراف کامل دارند.
وی در ادامه با یادآوری مذاکرات انجام شده در یک سال گذشته بین مسئولان عالی رتبه دو کشور درباره گسترش همکاری‌های اقتصادی گفت:‌ زمان اجرا فرا رسیده است و ما بی صبرانه منتظر شروع کار با طرف‌های ایرانی هستیم.
ولی‌الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حرکت‌های رو به جلو فعالان اقتصادی دو کشور برای شروع اقدامات اجرایی، گفت:‌ سازمان توسعه تجارت به عنوان تسریع‌ کننده امر تجارت در ایران، از هیچ کمکی برای گسترش روابط اقتصادی با ایتالیا دریغ نخواهد کرد.
وی گفت:‌ زمان اجرا فرا رسیده است و ما نیز در دیدارهای مختلف بر این نکته تاکید داریم که باید از معرفی شرکت‌ها، توانمندی‌ها و در نهایت امضاء تفاهم‌نامه‌ها فاصله گرفت و وارد مرحله اجرا و عمل و به قراردادها شد.
رئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه گفت:‌ اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران نیز می‌تواند نقش خوبی برای تحقق این امر و برقراری ارتباط میان شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی در زمان حضور طرف مقابل در ایران برعهده بگیرد.
وی گفت:‌ دولت ایران خواهان فعالیت بیش از پیش بخش خصوصی در ساخت و آبادانی کشور است و از این رو سازمان توسعه تجارت از شرکت‌های ایرانی که در این مسیر قدم می‌گذارند، حمایت‌های لازم را خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، حجم مبادلات تجاری ایران با ایتالیا در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به‌ ترتیب ۲۱۶۹، ۱۹۷۹، ۱۳۸۳، ۱۰۵۳، ۱۴۸۴میلیون دلار بوده است و دو کشور درصددند با اجرایی شدن برجام، حجم مبادلات تجاری خود را سالیانه به بیش از ۶ میلیارد دلار افزایش دهند.
به همین منظور «تئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا به همراه یک هیات بزرگ اقتصادی – تجاری ۲۴ فروردین به تهران سفر رسمی کند. این سفر در پاسخ به دیدار رسمی رئیس جمهوری کشورمان در بهمن ماه سال گذشته از ایتالیاست.
رنتزی علاوه بر دیدار و مذاکره با رئیس جمهوری کشورمان، در همایش بزرگ اقتصادی که با حضور رئیسان شرکت ها، تجار و بازرگانان دو کشور برگزار خواهد شد سخنرانی می کند.
همچنین در این سفر قرار است چند سند همکاری در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری بین بخش های دولتی و خصوصی در حضور مقام های دو کشور به امضا برسد.
بهمن ماه پارسال، یک هیات ۳۱۰ نفره ایتالیایی مشتمل بر ۱۹۷ شرکت فعال در زمینه های کشاورزی، حمل ونقل، نفت و گاز و زیرساخت، به تهران سفر کرد.
۲۰ بهمن ماه پارسال در همایش فعالان تجاری دو کشور در تهران، چهار تفاهمنامه همکاری در بخش های راه آهن، خدمات پس از فروش، نفت و گاز و برگزاری نمایشگاه امضا کردند.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: