۱۶ درصد پرونده‌های طلاق در مازندران منجر به سازش شد

معاون اجتماعی و پیشگیری بهزیستی مازندران با اشاره به انجام فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: ۱۶ درصد پرونده‌های طلاق در مازندران در مراکز مشاوره طلاق بهزیستی استان منجر به سازش شد.

به گزارش عیارآنلاین ،سیده فاطمه پورفاطمی امروز در جلسه بررسی کاهش آسیب‌های اجتماعی استان در استانداری، اظهار داشت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید ابتدا با فعالیت درست و فرهنگ‌سازی مناسب برای پیشگیری از وقوع آن اقدام کرد.

وی افزود: مازندران ۱۶ مرکز کاهش طلاق فعالیت می‌کنند که هفت هزار و ۴۸۶ نفر در سال ۹۴ به این مراکز مراجعه و از خدمات آن بهره‌مند شدند.

پورفاطمی گفت: در سال گذشته ۱۶ درصد پرونده با پیگیری منجر به سازش شد که می‌توانیم با ارائه مشاوره‌های به موقع برای کاهش طلاق گام برداریم.

وی افزود: سازمان بهزیستی از پیشگیری تا مداخله و با ارائه مشاوره‌های خانواده تلاش دارد تا از فروپاشی بنیان خانواده‌ها جلوگیری کند.

پورفاطمی با بیان اینکه طلاق به عنوان یک بحران و یک آسیب در جامعه رو به گسترش است، تصریح کرد: باید فعالیت دستگاه‌های مربوطه در این امر نظارت و پایش شود تا بتوانیم به اهداف خود که همان تثبیت بنیان خانواده است، برسیم.

وی گفت: دستگاه قضا می‌تواند  با احیای نقش حکم قرآنی، راه اندازی مرکز مشاوره و راهنمای خانواده، تشکیل شوراهای تخصصی در رفغ اختلافات میان زن و مرد، تقویت دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان در رفع اختلافات خانوادگی نقش موثری داشته باشد.

معاون اجتماعی بهزیستی مازندران با بیان اینکه به مراکز مشاوره  در سطح استان یارانه اختصاص یافت، افزود:  ۷۰ مرکز مشاوره و ۱۳ اورژانس اجتماعی در استان فعال هستند که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق فعالیت می‌کنند.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: