۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰

کشاورزی مطمئن‌ترین مسیر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزی در راستای فرمان نوروزی رهبری که پیوست آن اقدام و عمل است، مطمئن‌ترین و باثبات‌ترین مسیر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

اقتصاد مقاومتی_گندمبه گزارش عیارآنلاین، حسین نیازآذری عنوان کرد: ضرورت دارد که هم مجلس و هم دولت، ‌شرایط لازم را جهت توسعه بخش کشاورزی فراهم کنند. مجلس قانون مورد نیاز در این بخش -قانون انتزاع- را در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار داد اما وزارت جهادکشاورزی از این ظرفیت ارزشمند به خوبی استفاده نکرد.

او ادامه داد: ما باید برای اجرایی کردن این قانون، بخش سیاست‌های کلان کشاورزی به ویژه بخش تجهیز و نوسازی و مکانیزاسیون را درنظر داشته باشیم تا بتوانیم به بهره‌وری لازم در این بخش برسیم. بنابراین یکی از اولویت‌هایی که مجلس دهم می‌تواند پی‌گیری کند،‌ بالا بردن بهره‌وری در بخش کشاورزی است.

این نماینده مجلس درباره هزینه‌های تجهیز بخش کشاورزی نیز توضیح داد:‌ تجهیز و نوسازی هزینه زیادی ندارد. دولت باید تسهیلات لازم را فراهم کند و کشاورز هم آمادگی دارد که هزینه‌هایی را پرداخت کند چراکه بهره‌وری را بالا می‌برد و سود حاصل خواهد شد. به علاوه در پایین آوردن هزینه‌ها بسیار تاثیرگذار است.

نماینده بابل در مجلس تاکید کرد: مجلس دهم باید پایین آوردن هزینه‌های تولید، تنظیم بازار و مدیریت واردات و صادرات را در دستور کار خود داشته باشند.

منبع: ایسنا

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: