۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
وزیر نیرو

طرح عسلویه آب و برق در حال بررسی است/تولید همزمان آب و برق راهکاری موثر است

وزیر نیرو گفت: تولید همزمان آب و برق راهکاری موثر برای افزایش ظرفیت تولید این دو مولفه اساسی است؛ اما ایجاد هابی متمرکز برای تولید همزمان این دو، نیازمند مطالعاتی جامع و بررسی های متعدد است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت چیان اظهار داشت: طرح ارائه شده از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در خصوص احداث عسلویه آب و برق در جنوب کشور به دولت ارائه شده و در حال بررسی است.

وی افزود: تولید همزمان آب و برق راهکاری موثر برای افزایش ظرفیت تولید این دو مولفه اساسی است؛ اما ایجاد هابی متمرکز برای تولید همزمان این دو نیازمند مطالعاتی جامع و بررسی های متعدد است که باید دید نتایج بررسی ها چگونه خواهد بود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: شیرین سازی آب دریا و احداث خطوط انتقال آب از سواحل جنوبی به استانهای مرکزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در برخی مناطق در حال اجرا است و در این زمینه ظرفیت سنجی های جدیدی نیز در مطالعات دیده شده و پروژه هایی با ظرفیت های مشخص که آماده سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی است، تعریف شده است.

به گزارش تسنیم، بهمن ماه سال گذشته سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در گفت‌وگو با تسنیم از ارائه پیشنهاد احداث عسلویه آب و برق در جنوب کشور برای احداث نیروگاههای حرارتی و استحصال و شیرین سازی گسترده آب دریا با استفاده از حرارت بازیافتی این نیروگاهها به معاون اول رئیس جمهور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت نیرو خبر داده بود.

سردار عبداللهی همچینین روز گذشته در دیدار نوروزی با کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در این خصوص گفتش رو به‌شایستگی مقابله

 

منبع: تسنیم

۲

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: