۱۵ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

تمایل شرکت OMV اتریش برای توسعه میدان نفتی چشمه خوش

شرکت بین المللی نفتی OMV اتریش به منظور توسعه میدان نفتی چشمه خوش اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، شرکت بین المللی نفتی OMV اتریش به منظور توسعه میدان نفتی چشمه خوش اعلام آمادگی کرده است.

این گزارش حاکی است، شرکت OMV اتریش شریک سابق نفت و گاز ایران یکی از شرکت‌هایی بود که تا پیش از اعمال تحریم‌های بین المللی تفاهم نامه‌هایی به منظور توسعه بلوک نفتی مهر،فروش سالانه ۲٫۲ میلیون تن LNG و مشارکت در طرح ایران ال. ان. جی و طرح توسعه فاز ۱۲ پارس جنوبی با شرکت ملی نفت ایران امضا کرده بود که با شروع تحریم های نفتی به هیچ یک از این تفاهم نامه‌ها پایبند نبود.

اعلام آمادگی این شرکت برای حضور در میدان نفتی چشمه خوش در قالب قراردادهای جدید صنعت نفت در حالی صورت می گیرد که مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران همواره اعلام کرده‌اند که میادین در قالب مناقصه واگذار خواهد شد.

به گزارش فارس میدان نفتی چشمه خوش از میدان‌های نفتی ایران است، که در منطقه دشت عباس، استان ایلام، در فاصله ۵۲ کیلومتری از جنوب شهرستان دهلران و ۷۰ کیلومتری غرب شهرستان اندیمشک قرار گرفته است.

این میدان در سال ۱۳۴۳ کشف شد و بهره‌برداری از آن، در سال ۱۳۵۴ آغاز شد.ظرفیت تولید نفت خام میدان چشمه‌خوش، بطور متوسط معادل ۱۸ هزار بشکه در روز اشت و همچنین روزانه معادل ۱۱۵ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی از این میدان استخراج می‌شود.

نفت تولیدی این میدان پس از فرآورش در واحد بهره‌برداری چشمه‌خوش، توسط خط لوله‌ای به طول ۱۵۳ کیلومتر، به مجتمع بهره‌برداری اهواز۳ انتقال می‌یابد و در نهایت به منظور تأمین خوراک پالایشگاه‌ها و یا صادرات، از طریق پایانه نفتی، به جزیره خارک ارسال می‌شود.

 منبع: فارس

۲

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: