۱۶ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
خانمحمدی:

مجلس هرگونه مصوبه ای در خصوص واردات کالاهای لوکس را بررسی می کند/ مناطق اقتصادی به سکوی واردات تبدیل شده اند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما تحقق اقتصاد مقاومتی در حال حاضر واردات بی رویه کالا است، گفت:مجلس متناسب با مصلحت کشور هرگونه مصوبه ای در خصوص واردات کالاهای لوکس را بررسی می کند.

به گزارش عیارآنلاین ،محمدرضا خانمحمدی خرمی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما تحقق اقتصاد مقاومتی در حال حاضر واردات بی رویه کالا است، گفت:تمامی کشورهای دنیا هر کالایی را از جنس مصرفی و غیر مصرفی تنها از روی نیاز و اضطرار و به صورت کاملا موقتی وارد می کند.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی، افزود:هیچ یک از کشورهای دنیا که برنامه توسعه داشته اند، برنامه اقتصادی خود را بر پایه واردات قرار نداده مگر آنکه در سایه واردات تکنولوژی و رونق اقتصادی را برای کشور به ارمغان آورد.

برنامه ای برای واردات در کشور وجود ندارد

خانمحمدی خرمی ادامه داد:واردات تنها باید به شرط سرمایه گذاری پایدار و انتقال دانش فنی انجام شود، اما متاسفانه در داخل کشور برنامه ای برای واردات که بتواند در سایه آن پایه های اقتصادی کشور را مستحکم کند، وجود ندارد و تنها ارز فراوانی را از کشور خارج می کند.

وی با بیان اینکه هر ۲۰ هزار دلار واردات  یک فرصت ثابت شغلی را از ما سلب می کند، اظهار داشت: اگر در سایه واردات برنامه درازمدت مبنی بر جذب سرمایه گذاری داشته باشیم، شاید مقداری از زیان های واردات را کاهش دهد.

مناطق اقتصادی کشور به جای سکوی صادرات به سکوی واردات تبدیل شده اند

خانمحمدی خرمی افزود:مناطق اقتصادی کشور ما به دلیل غفلت ها به جای سکوی صادرات به سکوی واردات تبدیل شده اند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس متناسب با مصلحت کشور هرگونه مصوبه ای در خصوص واردات کالاهای لوکس را بررسی و مزایا و معایب واردات را مورد بحث قرار می دهد.

خبرگزاری خانه ملت؛بر‌اساس مصوبه هیات وزیران و با ابلاغیه معاون اول رییس‌جمهور با ارز متقاضی و پرداخت دو برابر سود بازرگانی مجاز اعلام شد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور این ابلاغیه را براساس تصمیم هیات وزیران به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی‌ ابلاغ و ثبت سفارش واردات کالاهای گروه ۱۰ (لوکس و غیرضرور) را با ارز متقاضی و پرداخت دو برابر سود بازرگانی مجاز اعلام کرد.در این مصوبه قید شده است، ثبت سفارش و ورود خودروهای سواری با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سانتیمتر‌مکعب کماکان مجاز نیست./

منبع:خانه ملت

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: