امامی:

حمایت از تولید ؛اول و آخر اجرای اقتصاد مقاومتی/سهم تولید از هدفمندی یارانه ها پرداخت شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اول و آخر اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید است، گفت: دولت باید با اجرای کامل طرح هدفمندی و ساماندهی آن سهم تولید را از این منابع پرداخت کند.

به گزارش عیارآنلاین ،عیسی امامی، با بیان اینکه حمایت از تولید ملی مهمترین اولویت اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت:با فعال شدن واحدهای تولیدی میزان اشتغال افزایش و سهم ارزش افزوده بیشتر می شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا با اشاره به اینکه در صورت حمایت بیشتر از تولید ملی از واردات بی رویه جلوگیری می شود، افزود:در نتیجه نیروی کار فارغ التحصیل ما که به نظر می رسد سال های زیادی بدون بسترسازی و برنامه ریزی دولت در رشته های مختلف دانشگاهی تحصیل کرده اند، می توانند همراه با سرمایه های ایرانیان خارج از کشور به آغوش بازار کار برگردند.

کارخانه ساخت تولید کاغذ مقوا

مزیت مهم حمایت از تولید داخل توسعه اقتصاد کشور است

امامی با بیان این که باید امنیت سرمایه، امنیت شغلی نیروی کار و امنیت صاحبان سرمایه کشور را تامین کنیم، ادامه داد: در همین زمینه تثبیت نرخ ارز، حفظ ارزش پول ملی، ثبت نرخ کالاهای تولیدی در داخل با کیفیت مطلوب، کنترل تورم و استفاده از بیمه های مختلف ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه اول و آخر اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید است، ادامه داد: متاسفانه سهم تولید از منابع هدفمندی یارانه ها پرداخت نمی شود، که دولت باید با اجرای کامل طرح هدفمندی و ساماندهی آن سهم تولید را از این منابع پرداخت کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،مزیت مهم حمایت از تولید داخل را  توسعه اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد: در صورتی که صنایع کشور با تمام توان خود فعالیت کنند؛تولید کشور افزایش خواهد یافت که این موضوع در نهایت به رشد اقتصادی و رسیدن به اهداف مورد نظر در برنامه های کلان اقتصادی کشور منجر شود.

منبع:خانه ملت

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: