درآمد ۱۳ میلیارد تومانی آموزش و پرورش از اسکان‌های نوروزی/ اقامت بیش از یک میلیون خانواده در مدارس

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش: طی نوروز امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ مدرسه و ۶۸۱ پایگاه اسکان، آماده پذیرایی از مسافران نوروزی بودند./ نوروز امسال، آموزش و پرورش، ۱۳ میلیارد تومان از اقامت‌های نوروزی درآمد کسب کرد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش امروز در نشست خبری ستاد هماهنگی خدمات سفرهای کشور اظهار داشت: طی نوروز امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ مدرسه و ۶۸۱ پایگاه اسکان، آماده پذیرایی از مسافران نوروزی بودند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش، سرویس‌های اقامتی را در ۴ نوع ارائه کرد که بخشی کلاس‌های ویژه و مابقی در انواع الف، ب و ج بوده است در نوع کلاس‌های «الف»، در اختیار مسافران، تلویزیون، یخچال و وسایل بیتوته قرار می‌گیرد و در نوع «ج» حداقل امکانات برای اقامت وجود دارد.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در ستاد خدمات سفرهای کشور در خصوص درآمدهای آموزش و پرورش از اسکان‌های نوروزی تصریح کرد: آموزش و پرورش ۱۳ میلیارد تومان از این محل درآمد کسب کرده است اما معادل همین رقم را هم اعتبار برای مسافران نوروزی تخصیص داد و هزینه شد.

به گفته بطحایی، آموزش و پرورش ۲۰۰ مهمانسرا با ۲۴ هزار تخت را هم در اختیار دارد و در ایام نوروز نیز ۲۵ هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش به عنوان عوامل اجرایی در اسکان‌های نوروزی مسافران همکاری می‌کرده‌اند.

منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: